ajutor!! sunt sau nu din nou insarcinata?

12-07-2011
adri21
Nu este medic/terapeut
adri21
acum o luna si 4 zile am facut un chiuretaj, imediat dupa o saptamana mi-am reinceput viata sexuala.el a ejaculat inauntru mai tot timpul.trebuia sa imi vina ciclul pe 9 iulie dar intarzie sa apara.nu am nici un simpton k asi fi insarcinata dar imi este foarte frica.sunt sau nu din nou insarcinata?
15 comentarii
0
12-07-2011, ora 20:58
lory italia
Nu este medic/terapeut
lory italia
de ce nu iei anticonceptionale sau sa folosesti o metoda sa nu ramai insarcinata?
mai asteapta cam 2 sapt si daca nu iti vine ia un test de sarcina
dupa un avort ramai repede insarcinata!!!!!!!!!
0
12-07-2011, ora 23:50
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
ceva nu spui, nu zici..nu se poate ca CEL care te iubeste sa te oblige, la o saptamana dupa un chiuretaj, sa-ti reincepi viata sexuala.si fara anticonceptionale..?!?..ori nu te iubeste, ori nu e sotul tau, ori nu e prietenul tau..ceva nu e ok..mai bine sincer, scrie-le celor care, ti-au raspuns frumos...pana acum..numai bine.
0
13-07-2011, ora 06:53
floare albastra
Nu este medic/terapeut
floare albastra
Daca el a ejaculat inauntru, sa inteleg ca de data asta va doriti un copil?V-ati schimbat parerea in luna asta jumatate, de la avort, desi ma indoiesc..., sunteti de-a dreptul inconstienti, mai ales tu, ca tu trebuie sa ai cel mai mult grija de tine, daca altul nu o face..tu nu constientizezi la ce iti supui organismul, sa ai 2 avorturi la un timp asa scurt, si sa dai in complicatii..sper sa fi avut norocul sa nu fi ramas din nou..oricum poti face un test de sarcina acum sau la 7 zile de intarziere pt a fi mai sigura..
0
13-07-2011, ora 08:19
mihaelaberea
Nu este medic/terapeut
mihaelaberea
Dupa un avort e absolut necesar sa va protejati, pentru ca e foarte posibil sa ramai insarcinata din nou.Doar nu voiai sa mai treci odata prin ce ai trecut. Asta e inconstienta clara!O gramada de bani pe avort, pe cand ai putea lua niste anticonceptionale sau niste prezervative.Dar na, fiecare face cum crede de cuviinta.
0
13-07-2011, ora 09:24
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
fiecare vb. de sot, a scris pe undeva ca e sotul?ca-i casatorita?ca-i prieten?
0
13-07-2011, ora 09:54
mihaelaberea
Nu este medic/terapeut
mihaelaberea
Nu cred ca are mare importanta daca e sot, prieten etc. Important e sa constientizeze la ce riscuri se expun facand sex neprotejat mai ales dupa un avort. Exista atatea metode de protectie! De ce trebuie sa se ajunga la avort? E atat de sadic...
0
13-07-2011, ora 11:55
adri21
Nu este medic/terapeut
adri21
e sotul meu...suntem casatariti de 6 luni si un copil nu e tocmai binevenit acum.dar s-a intamplat k dupa avort sa ejaculeze inauntru din greseala...
0
13-07-2011, ora 11:57
adri21
Nu este medic/terapeut
adri21
test de sarcina am facut acum 4 zile si a iesit negativ...acum nu stiu ce sa mai cred...mai fac unul peste inca 4 zile sa vad atunci.
0
13-07-2011, ora 12:22
mihaelaberea
Nu este medic/terapeut
mihaelaberea
Poi in acest caz, chiar fiind vorba de o sarcina, ar fi bine sa o pastrezi. E pacat sa omori o viata...gandeste-te bine inainte de a repeta greseala facuta deja.
0
13-07-2011, ora 13:53
lory italia
Nu este medic/terapeut
lory italia
pt dannadna tu ai dreptate in felul tau dar daca ei nu sant pregatiti
ce vrei sa faca sa ii dea nastere si sa nu aiba conditii sa il creasca?
pacat e ca iei o viata fara sa stii ce e dar mai mare e pacatul sa il chinui sa nu ai ce sa ii oferi
asta e doar parerea mea
fiecare gandeste in felul sau
dar adri21 de ce nu folosesti metode anti contraceptive?
asa nu mai faci nici un pacat si nici nu mai suferi nici tu
bafta
0
13-07-2011, ora 14:02
mihaelaberea
Nu este medic/terapeut
mihaelaberea
Nu acuz si nu vreau nici sa judec, doar am scos in evidenta ca desi sunt zeci de metode de contraceptie, romancele prefera sa nu foloseasca nici una si recurg la avort. Cred ca suntem printre codasii lumii la contraceptie si printre primele locuri le ocupam la avorturi, ceea ce e grav.
0
13-07-2011, ora 14:56
lory italia
Nu este medic/terapeut
lory italia
ai dreptate
ne batem gura degeaba
0
13-07-2011, ora 17:08
floare albastra
Nu este medic/terapeut
floare albastra
Acum vrei sa dregi maioneza, ca a ejaculat din greseala, cand tu ai spus ca mai tot timpul a ejaculat inauntru..treaba ta, viata ta, corpul tau..
0
14-07-2011, ora 18:38
adri21
Nu este medic/terapeut
adri21
mi-e foarte teama sa raman insarcinata din nou pt ca pe primul l-am dorit foarte mult...am avut un avort spontan m-am trezit in miez de noapte plina de sange.toata lumea ma judeca ptr ca nu stie toata povestea, , nu mai vreau un copil de teama k se va repeta povestea...nimeni nu mi-a spus nimic de contraceptie dupa avort.nimeni nu m-a indrumat.mi-e teama k va muri si al doilea!!!!!!!!! nu mai pot oameni buni toti stiti sa judecati si atat!!!
0
14-07-2011, ora 22:02
lory italia
Nu este medic/terapeut
lory italia
daca s-a intamplat la primul nu o sa se intample si la urmatorul
nu mai fi asa speriata!!
cand ramai insarcinata cu al doilea mergi la un ginecolog ii explici ce s-a intamplat cu primul si el o sa iti urmareasca sarcina
iti va face si serclj daca e nevoie
iar despre anticonceptionale stie si o fata de 15 ani
nu poti sa zici ca nu ai auzit de ele. de acum cand ai vreo nelamurire intra aici pe forum si vb cu noi ca vedem noi cum te ajutam. tu trebuie sa gandesti pozitiv ca nu o sa se intample ca prima data
si inca ceva vezi ca nu e bn sa faci atatea avorturi!!!!
chiureta aia iti subtiaza uterul!!!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sângerarea vaginală după chiuretaj
  •