am avut probleme cu o masea, nu m-am tratat, de cateva zile ametesc in ultimul hal

10-02-2014
UserR
Nu este medic/terapeut
UserR
Buna! Am si eu nevoie de putin ajutor, va rog! In urma cu o saptamana am avut probleme cu o masea, ma durea toata partea stanga, de la gat pana la obraz, mandibula, ureche. Nu m-am tratat, am luat decat ketonal pentru durere. Nu stiu daca are vreo legatura, dar de cateva zile ametesc in ultimul hal cand ma ridic de jos, trebuie neaaparat sa ma asez la loc sau sa ma sprijin repede de ceva ca altfel cad. Azi de dimineata, nu m-am putut intoarce pe partea cealalta pentru ca nu imi puteam ridica capul, nu ma puteam echilibra. De cateva ore simt ca nu ma pot concentra la nimic din ce se vorbeste in jurul meu, imi fuge imaginea de sub ochi, si iar n-am avut echilibru pentru o fractiune de secunda. Mi-e cam frica, mai ales ca incepe sa ma doara si capul in partea superioara... aveti vreo idee ce ar putea fi sau ce as putea face ? Va rog, chiar am nevoie de un sfat urgent, pana ajung la medic. Multumesc!
2 comentarii
0
10-02-2014, ora 23:55
Brinza Claudia
Nu este medic/terapeut
Brinza Claudia
buna seara! fetita mea de 1 an si 10 luni merge cu talpa pe o parte, inspre interior, cu ambele picioruse ; am observat ca si cu papuceii la fel merge ; de fapt asa este forma talpii ei pe o parte iar spre calcai la ambele picioare prezinta niste umflaturi care nu o deranjeaza ; avem programare saptamana viitoare la medic, precizez ca la varsta de 1 luna a fost depistata cu displazie de sold la ambele picioruse, dar ultima data cand am mers la dr ni s-a spus ca totul este in regula ; ca si-a revenit pt ca timp de 2 luni am tinut-o intr-un ham pavlic si apoi inca 2 saptamani cu 2 per de pampers ; eu zic ca asa are forma talpii de cand este mik... va rog sa ma ajutati, u stiu unde sa merg si nu stiu ce ar putea avea fetita, cum s-ar numi aceasta problema... multumesc !
0
28-02-2014, ora 21:42
elena55555
Nu este medic/terapeut
elena55555
Da.chiar am ajuns la aceasta concluzie.majoritatea romanilor se duc la dentist atunci cand mor de durere de masea. Frate.mai bine te duci cand iti apare caria, nu cand ti se umple gura de carii si medicul e nevoit sa ti-o extraga. Mai mori si de durere...odata ce caria s-a format nu mai scapi de ea si se face din ce in ce mai mare.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.