Ajutor!!! Am nevoie de un sfat va rog frumos: piele uscata

01-04-2009
brunetzik
Nu este medic/terapeut
brunetzik
Buna seara.De ceva vreme, am pe brate de la coate in sus bucati de piele aspra si foarte aspra, si pielea de pe maini iarasi imi e foarte uscata.Mama spune ca ar putea fi o boala de piele dar cel mai probabil e ceva alergie si ca o sa treaca.Dar eu sunt foarte speriata, nu am avut asemenea probleme pana acuma si ma asteptam sa dispara in timp.Va rog mult ajutati-ma cu un sfat. Ce ar putea fi? Va multumesc mult anticipat pentru raspunsuri.
11 comentarii
0
02-04-2009, ora 13:26
monica 22
Nu este medic/terapeut
monica 22
va rog ajutati-ma. sotul meu are 30 de ani si ii este foarte frica de doctor...mai presis daca vede un ac lesina. intre fese are 2 gauri mici cat acul de cusut la inceput ii curgea puroi din ele dupa un an ia aparut mai sus cu vro 2 3 cm ceva in forma de conopida cat unghia de mare dupa alti 4 ani i-au aparut mai 3 4 bube in forma de conopida din care curge puroi si sange in urma cu 2 ani fiind la volan conducand un chist cat pumnul de mare urca pe coloana vertebrala spre creer cred sa speriat foarte tare si sa lovit singur cu pumnul in acel chist a ajuns la spital intr-o situatie nu tocmai buna...sa trezit si a fugit pt ca il pusesera pe masa de operatie.va rog din inima sa imi spuneti cat de grav este ceea ce prezinta el! poate sa moara noi ii stoarcem acel chist in fiecare seara si se simte mai bn cand trec deja 2 zile si nu il stoarcem il doare ff tare ce medicamente ii recomandatii??
0
02-04-2009, ora 14:55
liusy
Nu este medic/terapeut
liusy
buna ziua, doamna! deci, as dori sa va spun, ca in viata m-am intilnit cu asa ceva. Tatal socru a avut asa ceva, cum descrie-ti la sotul d-tale, deci a fost operat, operatia nu e periculoasa, dar fara medici nu se poate curati, ceea ce are el acolo. Deci asa ceva a avut si sotul meu si cu parere de bine s-a curatit singur, dar semnele a 2 ace la coccis asa si au ramas. Deci, sotul d-voastra ar trebui sa inteleaga ca trebuie neaparat, sa mearga la medic sa-l ajute, sa scape de durerile care le suporta si sa se asiguri de oricare urmari!!! Sanatate si imbarbatati-l!!!
0
02-04-2009, ora 16:20
brunetzik
Nu este medic/terapeut
brunetzik
Multumesc frumos danabv.Azi am cautat un dermatolog bun si maine o sa ma duc pentru o consultatie chiar maine.Sunteti o draguta.
Monica22 multa sanatate sotului dvs.

O zi buna tuturor !!!
0
06-04-2009, ora 16:34
monica 22
Nu este medic/terapeut
monica 22
va multumesc din inima!
0
06-04-2009, ora 16:34
monica 22
Nu este medic/terapeut
monica 22
si va doresc multa sanatate
0
06-04-2009, ora 16:34
monica 22
Nu este medic/terapeut
monica 22
si va doresc multa sanatate
0
06-04-2009, ora 16:35
monica 22
Nu este medic/terapeut
monica 22
si va doresc multa sanatate
0
06-04-2009, ora 16:35
monica 22
Nu este medic/terapeut
monica 22
si va doresc multa sanatate
0
06-04-2009, ora 16:35
monica 22
Nu este medic/terapeut
monica 22
si va doresc multa sanatate
0
06-04-2009, ora 16:35
monica 22
Nu este medic/terapeut
monica 22
si va doresc multa sanatate
0
06-04-2009, ora 16:35
monica 22
Nu este medic/terapeut
monica 22
si va doresc multa sanatate
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Vergeturile
  • Foliculita în urma epilării
  • Funcţia de „barieră” a pielii - cum o susținem?
  • Uleiul de măsline sau floarea-soarelui poate afecta sistemul de apărare al pielii la bebeluși
  • „Pielea electronică” pentru monitorizarea sănătății
  • Microbiomul pielii rămâne stabil în timp, în ciuda unor variații externe
  • Pielea inteligentă care reduce ridurile și cearcănele
  • Remedii pentru pielea uscată
  •