ajutor-boli de piele

11-07-2010
danimih
Nu este medic/terapeut
danimih
in urma cu 2 ani la un control medical, d-na doctor mi-a spus -ce cuib mare de pete ai pe spate, m-am speriat, tot dinsa mi-a spus ca trebuie sa folosesc unguentul clotrimazol si voi scapa de aceste pete. adevarat a fost.
din iarna su inceput din nou sa apara aceste pete, si nu numai pe spate, pe git, pe picioare, pe la incheeturi ale minilor, pe spate.folosesc din nou clotrimazol dupa baie asa cum mi-a spus d-na doctor insa dupa o perioada apar din nou in alt loc?ce poate fii ?oare cum pot scapa de ele?piele arata ca si uscata pe aceste piele si au o culoare cafenie, ajutatima va rog.multumesc.
2 comentarii
0
11-07-2010, ora 22:10
lazaradeian
Nu este medic/terapeut
lazaradeian
buna, cred ca am un fel de alergie..sunt sofer si stau in masina cam 12- 15 ore pe zi si de un timp, dupa ce incepe sa se insereze imi afar un fel de bubitze pe picioare si pe spate, si cateodata pe maine care ma manca foarte tare si dupa ce ma "scarpin"se umfla foarte tare si ma manca mai tare...dupa un timp treece si dimineatza nu mai am nimick nici un semn nimick am luat mai multe feluri de medicamente pt alergi si imi trece da numa pentru 2 -3 zile dupa care imi apr iarasi acele bubitze si trebuie sa iau iarasi medicament pt alergi de mai multe ori am folosit }aerius{.Dupa ce iau medicamentu dupa vreo 0ra isi face efectu...dar nush ce sa mai fac cu aceasta alergie sau ce este...as dori un raspuns de la cineva daka o mai patzit sau ce o luat ...va multumesc
0
12-07-2010, ora 16:47
danimih
Nu este medic/terapeut
danimih
buna, eu nu am bubite si nici mincarimi, am doar niste pete care dispar atunci cind le ung cu clotrimazol insa dupa 1-2-3 saptamini reapar in alt loc. cine ma poate sa scap de aceste pete.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.