Ajutor! Caine bolnav!

03-06-2015
bularca
Nu este medic/terapeut
bularca
Va rog din suflet sa ma ajutati, sunt disperata! Cainele meu are probleme de sanatate : este plin de viata, se joaca apoi, dintr-o data, aparent fara motiv, isi pune coada intre picioare, botul i se incalzeste si incepe sa se agite, sa se miste in continuu prin toate camerele fara oprire. Nu stiu ce sa ii fac. De doua saptamani se comporta in acest fel. L-am dus de 3 ori la veterinar, a stat in perfuzii, i-a dat antibiotice, ii dau ulei de ricin ( este si constipat). Nu mai stiu ce sa fac!
Atunci cand incearca sa isi faca nevoile, plange. Dar in rest, oricat il pipai pe corp, nu pare a avea dureri.
Va rog sa ma ajutati pentru ca nu mai vreau sa il chinui degeaba cu injectii, perfuzii si ulei fara niciun rezultat!
Specific ca nu este caine de rasa
5 comentarii
0
03-06-2015, ora 20:32
stevens
Nu este medic/terapeut
stevens
PROBABIL din cauza miscarilor isi provoaca dureri in intestinul gros fiind constipat ! Deci actionati intai asupra durerilor cu un antiinflamator sau antialgic bun apoi rezolvati problema constipatiei cu multe supe, ciorbe si fara mancare din comert de tip boabe !

Succes !
0
01-07-2015, ora 14:48
giada blu
Nu este medic/terapeut
giada blu
Draga burlaca, atentie mare ca si eu credeam ca uleiul de ricin e bun la caini dar pe undeva am citit ca este toxic si mai ales depinde de cat primeste dragul de el.
Poate i-ai provocat tu ametelile dandu-i ulei de ricin des sau poate zi de zi ca nu stiu cum ai procedat,...pentru constipatie sunt multe remedii care nu-i dauneaza micutului.
Atentie ce-i dai!?!?!!
Du-te la veterinar si daca ai banuieli ca al tau nu este bun, du-te si cauta pana dai de unul cu atribute...adica dupa modesta mea parere un medic ca sa fie bun dar bun de tot trebuie sa fie INDRAGOSTIT DE MESERIA LUI, cunosc cazuri in care nu-si dau pace pana nu rezolva orice caz si nu le este rusine sa apeleze la colegi mai cu multa experienta sa ceara o parere, si inloc sa ceara bani ei ii ofera (normal la cei ce stiu ei ca trebuie sa le dea, cei saraci)

Atentie !
M-am hotarat sa-mi intaresc genele si sprancenele si am aflat ca masajul cu ulei de ricin le ajuta...asa ca seara inainte deculcare mi-am facut masaj si la gene si la sprancene si m-am culcat dupa cum era sfatul.A doua zi dimineata ma dau jos din pat si ma tragea capul cand pe-o parte cand pe alta, de parca aveam plumb pe cap si m-am speriat rau.In timpul zilei mi-am mai revenit dar abia seara eram bine.Mi-am dat seama imediat ca era de la uleiul de ricin pentru ca era singura schimbare ce o facusem in ultimul timp.
Am facut cercetari si se pare ca anumite parti ale planei sunt toxice, si ca uleiul de ricin nu face bine in exces.
0
05-01-2019, ora 15:01
Peg
Nu este medic/terapeut
Peg
Poate are viermi, e o problema frecventa la căței mai ales daca sunt mici. Se gasesc de cumparat pastile pt viermi.
0
29-01-2019, ora 20:33
albinaurh
Nu este medic/terapeut
albinaurh
Buna! Am o catea ciobanesc german si are la burta spre picioarele din spate o carne crescuta cat un ou de gasca. Ce credeti ca este? Tin sa precizez ca acea umflatura este tare.
0
26-02-2019, ora 22:23
bochis
Nu este medic/terapeut
bochis
Poate fin tumoare mamara.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.