Ajutor: m-am nascut intr-un corp gresit!

06-03-2008
AAX
Nu este medic/terapeut
AAX
HMM, e greu, imi vine sa spun pa la tot mai tot timpul, de ce, e foarte complicat, am o problema grea, mam nascut in corp gresit, tot timpul sunt la pamant, in fiecare zi ma simt ca traiesc un cosmar, de spus la apropriati nu pot si mie si frica de reacti. nu pot sa ma concentrez, ma simt ca cel mai urat lucru de pe planeta cand imbrac lucrurile care sunt obligat sa le port la servici si in rest, ma intreb ore nu ar fi mai bine daca nu asi mai fi, ce sar intampla, . Sunt eu la interior si urlu din toate rasputerile dar pacat ca nu poate sa ma auda nimeni, penru ceilalti trebuie sa fie aparnta dar nu stie nimeni prin ce trec zilnic si nu mai pot, curios e ca cel de sus ma tine inca, am incercat sa ma electrocutez dar a sarit siguranta ce ciudat nici macar nu am simtit ceva, sa ma piste macar. simt ca nu mai pot, sunt aproape la capat cu totul, e ciudat nici sa dorm nu mai pot ca sa nu mai simt senzatia de cosmar, dar tot pe mien ma pacalesc, acelasi cosmar continu din copilarie pana acum sper sa nul mai aiba nimeni, totusi am icercat sa arnc cate o pastila in familie si nici un raspuns sau cate o reactie potrivnica, am cerut help de la rude plecate mai deschise, dar hmm nu o duc nic ele bine si de vorbit ocazional ok dar nimc alceva, aproape nimeni nu stie cum este sa ai un secret atat de apasator sicare te macina zilnic un pic cate un pic pana nu mai are ce. HELP un cavant frumos, dar cui sai caeri, poate un pic de noroc am si eu si ma poate ajuta cineva, sau asta e cu o persona in minus nu stiu, nu stiu. Semnat AAX
9 comentarii
0
06-03-2008, ora 00:00
AAX
Nu este medic/terapeut
AAX
mersi de mesaj, si sa raspund la ce mai intrebat, ce se intampla cu mine, hmm e o forte buna intrebare la care nu am rapsun cea ce este sigur ca mam nascut in corp gresit si de cand miaduc aminte simt acelasi lucru, si nu am putu sa spun nimanui, e bine poate acum am rabufnit si spun asa oricui strain, nimeni apropriat de familie nu stie, si gandesc negativ ca nu stiu ce sa fac sunt cu nervi la pamant am secretul asta de atata vreme ca nu mai polt, nu pot sa dorm, nu imi mai vine sa manc, imi vine doar sa ma asund undeva si sa dispar, nu stiu, si daca vrei sa vorbesti cu mine -. Si spui ca nu intelgei ce ma macina, nus tiii cum este sa trebuiasca sa faci si sa te comporti contrar la tot ce simti, sa nu poti sa fii tu, sa ai permant o masca pe care sa trebuiasca sa o ai permant, sa nu fii tu niciodatta si singura data cand poti sa fi tu insasi sa fine cand dormi si sa para atat de real incat cand te trezesti in fiecare dimineata sa realizezi ca defapt ce traiesti tu zilnic e un cosmar si sa plangi cateva minute, ore si dupa sa iti pui masca si sa para ca nimic nu sa intamplat si ca totul e perfect. si in spatele ei sa fie doar durere si urlate pe care nimeni nu le aude.
0
06-03-2008, ora 00:00
robymat
Nu este medic/terapeut
robymat
De ce sex esti tu? Mi-e si teama sa scriu aici la ce m-as gandi ca te deranjeaza...
0
06-03-2008, ora 00:00
ionella
Nu este medic/terapeut
ionella
draga mea, important este faptul ca esti om si ca ai dreptul ca toate fiintele umane sa-ti manifesti propria identitate. din pacate, in a noastra tara lumea inca mai traieste cu falsa prejudecata a faptului ca toate lucrurile trebuie sa fie la locul lor. nu stiu cum as putea sa te ajut, insa, daca imi este permis un sfat. iti recomand cu caldura sa incerci sa te impaci tu cu tine si sa inveti sa te iubesti si sa te respecti. odata ce iti vei asuma propria ta persoana si vei invata sa o pui pe locul 1 vei vedea ca relatiile interumane pe care le vei stabili vor fi mult mai bune. cat despre anturaj si mediul in care traiesti..probabil vei reusi sa-i faci pe unii sa accepte, , pe altii nu..insa iti repet ca important este sa te accepti u pe tine..ai mare grija de u! te imbratisez!
0
07-03-2008, ora 00:00
Glady
Nu este medic/terapeut
Glady
In primul rand esti OM. Faptul ca creierul tau are alt sex, nu este o nenorocire. Sa stii ca exista si avantaje in a simti ce simte celalalt sex pentru ca il poti intelege mai bine. Eu zic sa te calmezi si sa accepti realitatea asa cum este, cat despre cei care te stigmatizeaza si nu pot sa tolereze asa ceva... au o minte ingusta si plina de prejudecati... eu zic ca poti sa treci peste asta incet incet, mai ales ca mai exista multi ca tine... si iti vei gasi prieteni si poate chiar suflet pereche si fericire. Cine te judeca pentru asta... sa nu uite ca si copiilor sau copiilor copiilor lor li se poate intampla asa ceva.
0
09-03-2008, ora 00:00
camelus
Nu este medic/terapeut
camelus
draga mea, cred ca esti fata, nu stiu de ce, te rog sa te fortezi sa crezi ca prin ceea ce treci, este o perioada care va trece si te vei simti fericita la un moment dat in pielea ta. Exista o lege a compensatiei, care face ca lucrurile sa se rasplateasca, dar trebuie sa fim rabdatori si sa colaboram in aceasta directie.
Am avut si eu asa o perioada si cand mi-a spus cineva ca sunt minunata, nu mi-a venit sa cred. Sunt sigura ca si tu esti minunata in felul tau, nimeni nu este ca tine, toti oamenii sunt unici si doar tu poate poti sa fii fericirea unui alt om, chiar daca tu inca nu te iubesti. Incearca sa te multumesti cu ceea ce ai in prezent, gandeste-te ca altii au probleme reale, mult mai grave decat tine. Si eu am avut o copilarie grea si am simtit la un moment dat ca nu am radacini, si nu am de unde sa imi iau puterile, energiile, dar crede-ma ca Dumnezeu sau viata (daca nu esti credincioasa) iti va deschide cai...ai RABDARE, CAUTA si ai INCREDERE, nu e chiar asa de prapastioasa situatia, decat in unele clipe in a caror realitate nu ai voie sa crezi, pentru a nu-ti face rau.daca nu le bagi in seama vor disparea in timp. Priveste lucururile mult mai simplu si mai pozitiv. Te imbratisez si iti doresc sa ai cat mai curand liniste si multumire!!!
0
10-03-2008, ora 00:00
AAX
Nu este medic/terapeut
AAX
Catre Camelusi, multumesc de mesaj si ca mai cosiderat fata de la inceput, si asta sunt la interior cel putin de cand ma situ Iar ca sa fie clar pentru toti care sunt curiosi sa afle, mam nascut biologic barbat dar de cand mia duc aminte mam simtit fata. Si de ce oare crede lumea ca nu sunt credincioasa, tocmai invers este realitatea cred in dumnezeu, nu sunt ateu sau de alta religie cine site de care. Si inca o prcizare nu ma cosider masucul su nici o forma si nu imi place, nu imi plac hainele, nu imi place corpul meu de m , ( Nu sunt complexata de marimea stii voi la ce ) dar nu suport ca o am eu atasata de mine.
0
10-03-2008, ora 00:00
camelus
Nu este medic/terapeut
camelus
Dragul meu...AAX, m-am gandit ca esti fata, fiindca m-am regasit in trairile tale. In adolescenta m-am simtit poate la un moment dat la fel, eu fiind fata, iar mailul care l-ai scris are nume de fata...se pare ca ambele sexe sunt asa de sensibile. Iti doresc multa sanatate!!!
0
10-03-2008, ora 00:00
Glady
Nu este medic/terapeut
Glady
Draga AAX, am banuit realitatea, dar nu are nici o relevanta "descoperirea". Eu am creierul de sex feminin pe jumate si sotia mea invers si de aceea ne potrivim foarte bine. Si nu o data m-am gandit ce s-ar fi intamplat daca sotia mea pe care o iubesc foarte mult, ar fi fost barbat pe dinafara ca mine. Oare atunci nu as mai fi iubit-o? Eu cred ca as fi putut sa trec peste asta si tot pe ea as fi ales-o. Deci as fi fost homosexual. Ei si? Nu mi-ar fi pasat de ce cred altii pentru ca acei altii nu imi dau de mancare. Pentru mine exista numai cei ce merita prietenia mea. Iti doresc si tie sa ai acest mod de gandire pentru a nu suferi la insultele oamenilor rai si sa poti sa traiesti cu problema ta. Consider ca dragostea adevarata nu are limitele impuse de natura si sunt sigur ca si D-zeu tocmai pentru ca este DRAGOSTE ADEVARATA nu impune barierele pe care le impun preotii de la biserica, cu atat mai mult ca EL te-a creat asa cum esti si nu este vina ta. Si chiar ca te inteleg. Si eu as fi dorit sa fiu femeie pentru ca sunt mai frumoase si mai dragalase. Pe de alta parte nu as fi dorit din cauza ca sunt mai ingradite in libertate si hartzuite de barbati. Sper ca te-a incurajat ceea ce ti-am spus. O zi buna!
0
13-03-2008, ora 00:00
xfile
Nu este medic/terapeut
xfile
as fi curios sa stiu ce varsta ai
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul