ajutor mal la fiere a atacat si pancreasul

17-06-2011
daniel05
Nu este medic/terapeut
daniel05
ajutor, va rog!bunica mea in varsta de 75 de ani are mal la fiere si a fost atacat si pancreasul...medicul a puso sub tratament si inca nu se vb despre o operatie si chiar daca treb a spus ca este f riscanta din cauza varstei..spuneti mi va rog frumos cat de grav este sau daca vre un doctor se risca pentru operatie va multumesc mult
3 comentarii
0
17-06-2011, ora 16:36
daniel05
Nu este medic/terapeut
daniel05
ajutor, va rog!bunica mea in varsta de 75 de ani are mal la fiere si a fost atacat si pancreasul...medicul a puso sub tratament si inca nu se vb despre o operatie si chiar daca treb a spus ca este f riscanta din cauza varstei..spuneti mi va rog frumos cat de grav este sau daca vre un doctor se risca pentru operatie va multumesc mult...azi am auzit ca ia facut eco si incepe sa se curete maluldupa doar 3-4 zile de tratament
0
17-06-2011, ora 23:18
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
intr-adevar este riscant sa se intervina chirurgical, dat fiind varsta inaintata si anestezia generala.dar faptul ca ecografia arata o usoara inbunatatire, este ok, este spre bine.multa sanatate.
0
18-06-2011, ora 01:04
daniel05
Nu este medic/terapeut
daniel05
multumesc f mult.eu f clar nu stiu situatia pt ca nu sunt in tara...dar imi spunea de un acid (nu stiu ce acid)care valoarea lui treb sa fie max parca 160 si in prima zi de internare era 4000 iar in 2 zile cu tratament a ajunsla 1000 si ceva
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici