Ajutor, palpitatii, senzatie de blocaj in zona tamplei

01-09-2016
Caimac
Nu este medic/terapeut
Caimac
Buna,
Ma am si eu o problema cu care ma confrunt de 2 ani aproape, si nu stiu cat o sa mai dureze din cauza sistemlui medical din romania si italia unde stau momentan, am inceput sa ma simt rau si sa am palpitatii in anumite momente:la aplecari, efort, etc.totul a inceput cu o senzatie ciudata de apasare, ca si cum ar fi blocat ceva in stanga capului, deasupra ochiului stang, am stat cu senzatia asta foarte multa vreme si intrun final am inceput sa am palpitatii, ajungeam de la servici aveam un servici static si in picioare, doar din maini, la norma foarte extenuant, si in ture dimineata, noapte.Cand ajungeam acasa si ma puneam in pat imi apareau palpitatiile, deci nu la servici sau cat timp eram in lucru, mai mult apareau in momentele de repaus.Intro dimineata venind din schimb de noapte am avut atat de puternice palpitatiile ca am sunat la salvare mi-au facut un EKG la inima, si doctorul a spus ca stau bine si ca nu am probleme, am stat in medical 2 saptamani, am facut analize la sange toate bune, nu am mai putut sa rezist parintii mei fiind plecati in strainatate eram singur si speriat de moarte.am plecat la ei cu gandu ca in strainatate ma fac bine mai repede dar fix pe dos, ca si aici nu te baga in seama daca nu ai servici, am inceput sa fac si aici anumite analize la sange si unul la cap, cele la sange au iesit bune din nou, dar la cap a iesit ca am ceva mucoasa intarita undeva in zona sinusurilor, mi-a dat doctorul de familie de aici o trimite la ORL, am fost de 2 ori pana acum in italia, prima data mi-a dat niste plasturi sa pun pe nas, ptr ca i-am zis ca am nasu tot timpu infundat mai mult partea stanga unde simteam si senzatia aceea de strangere, apasare, asta e un alt simptom pe care il am de cand am inceput sa ma simt rau, si as mai avea cateva simptome cum ar fii ca imi trosneste mana stanga de la incheietura la orice miscare mai mult de rotatie si in anumite perioada imi mai simteam si picioru stang foarte greu, sau cel putin tot asa o senzatie ciudata imi pare rau ca nu stiu sa explic mai bine.Mi-am dat seama ca am ceva infundat in zona sinusurilor, urechi si toata partea stanga cand am inceput sa am palpitatii, eram disperat si cautam pe internet tot felu de remedii, si pentru palpitatii am citit ca daca vreau sa imi "resetez"inima sa ma tin de nas si sa suflu nasul, si am observat ca la urechea stanga nu se auzea un fosnet este clar ca acol am ceva, care e probabil are legatura cu toate simptomele mele, recunosc ca am tras pe nas o perioada si mai mult ca sigur de acolo toate problemele, am inceput sa numai am palipatatiile asa la orice efort decand am inceput sa imi pun apa oxigenata in urechea stanga, prima data am simtit o senzatie iar ciudata si un zgomot care oarecum e normal ptr ca dizolva cerumenul si probabil si ce am eu in partea aia, acum as fii mai mult decat recunoscator daca a-ti putea sa imi spuneti ce sa fac sa imi dati sfaturi ce sa fac pana am urmatoarea vizita medicala unde o sa fac o endoscopie.Imi cer scuze pentru povestea lunga dar cred ca este cel mai bine sa stiti totul.
1 comentarii
0
03-09-2016, ora 10:49
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Aveti somatizari ale unei afectiuni numite Anxietate. Faceti orientativ test Anxietate pe net si revenit cu raspuns.
Nu cred ca e bine sa va puneti nimic in urechi. Luati legatura cu domnul doctor Flueraru Valeriu pe sectiunile Boli ORL sau Respiratorii.

Aveti afectiuni diferite.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Palpitații - când ar trebui să-ți faci griji?
  •