ajutor, simt ca numai pot face fata

25-10-2016
alystark1
Nu este medic/terapeut
alystark1
Buna ziua am si eu o problema mai delicata sa zic asa e vorba de o senzatie la piept parca nu mi-as simti pielea sau musculatura pieptului e foarte deranjanta, incepe de la subrat, si in jurul pieptul si pe tot pieptul, am momente cand nu il mai simt deloc si nici sa pot vorbi numai pot, si mai e o chestie cand pun tricouri mulate parca ma ia si mai tare senzatia asta la piept ( parca n-as mai simti pielea sau musculatura pieptului ) sau cand ma aplec sa iau ceva de jos de exmplu tot la fel simt parca nu as mai simti pielea sau musculatura, chiar nu pot sa imi dau seama ce poate fi
prima oara am crezut ca e anxietate da am luat tratament 4 ani fel si fel de tratamente si degeaba, tot la fel simt, e foarte deranjant ca uneori nici nu pot vorbi din cauza asta sa ma exprim bine
2 comentarii
0
26-10-2016, ora 08:32
Dr. Rares Ignat
Psihologie, Bucuresti
Dr. Rares Ignat
si neurologul ce ti-a recomandat? cine ti-a recomandat tratamentul pentru anxietate?
0
26-10-2016, ora 11:29
Psiholog Pătraşcu Roxana
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pătraşcu Roxana
Din ceea ce descrieti pare o problema cronica si acuta. Pentru un diagnostic si tratament corect, apelati la un psihiatru si la sedintele de psihoterapie cognitiv-comportamentale.

Multa sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul