Ajutor va rog frumos !!! Pete mici ca ciupitura de tantar si nu tot timpul mancarime...

15-06-2018
Stanyslav
Nu este medic/terapeut
Stanyslav
Buna ziua !!! Orice sfat ma poate ajuta sunt o persoana anxioasa !!! Totul a inceput acum o luna de zile dupa o masa mai bogata, vin si bere a doua zi aveam unele intepaturi sub coasta dreapta care radiau in spate, o anumita jena daca ma lasam pe partea dreapta, crampe si balonari... Am fost la doctora de fam. mi-a dat o trimitere pentru analize sange, urina, fecale, am facut analizele si am asteptat 2 saptamani rezultatele... intre timp am facut o ecografie, unde am descoperit diskizenie biliara fiere puturoasa si mare... Am luat cu acordul doctorei niste pastile pe baza de anghinare pt. bila, nexium pansament de stomac, si zir foss pt tranzit intestinal... Au venit rezultate si au fost foarte bune inafara de eozenofile care erau mai mari... m-am panicat si mi-am facut ganduri aiurea si intr-o dimineata cand ma trezesc aveam o pata de 20 cm pe burta ca o dunga rosie in partea dreapta sub bila si doua unflaturi mari la amblele picioare langa degete de la picioare... La un interva de 1 ora am simtit ca ma furnica genunchii si coatele si au apartu niste basici neuniforme mai mari mai mici am ajuns de urgenta la spital mi-au spus ca am o alergie si mi-au facut o injectie cu cortizon... MI-au prescris aeryus pentru 7 zile si regim alimentar. Dupa 1 zi a disparut de pe genunchi si coate numai ca a ramas ca o piele arsa cicatrizata cu alb. Am repetat analizele si eozenofile au iesit 3, 9 in loc de 9.7 in rest foarte bune... am luat aeryus 7 zile dar vad ca nu dispare cu totul mai am unele bubite sub coasta stnga sunt mici pe umar si ce ma nelinisteste pielea este foarte rosie si in unele zone sunt vase mici de sange care se vad si pe picioate si pe maini... Va multumesc sper sa primesc un raspuns... Multa sanatate !!!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.