Alaptarea - vdrl pozitiv

06-11-2009
david1
Nu este medic/terapeut
david1
Istoric: 12 ian 2007 Se naste primul copil- o fetita sanatoasa si voioasa
21 ian 2009 utimul ciclu al sotiei mele
Mai 2009- vdrl pozitiv sotie - vdrl - negativ eu
-tratament cu moldamin amandoi
Iunie 2009- vdrl- pozitiv sotie- vdrl - negativ eu
Iulie 2009 vdrl pozitiv amandoi
August 2009 - vdrl pozitiv sotie - negativ eu
30 Oct 2009 - se naste baietelul - un copil sanatos : scor Apgar 9, Greutate 3, 7, lungime 53 cm
Sotia - vdrl pozitiv, baietelul vdrl negativ. - baietelul are nu stiu ce la testul tpha
Incepe tratamentul copilului si a sotiei cu penicilina si respectiv cu moldamin.
Intrebare : E interzisa alaptarea in situatia asta? I- a fost data reteta de Brocriptin pt. intreruperea alaptarii.
Eu i-am spus sotiei sa nu ia medicamentul, si in schimb, daca ii este interzisa alaptarea i- am luat o pompa de san ca sa nu piarda laptele. Pt. mine laptele matern pt. copil e f. important. As vrea daca se poate o parere
specializata care sa- mi spuna daca am procedat sau nu corect.
2 comentarii
0
07-11-2009, ora 12:01
david1
Nu este medic/terapeut
david1
As mai vrea sa adaug ca nici unul din noi nu avut sanctru (scuze daca nu am scris corect - bube sau alte manifestari ale bolii) iar copilul la testul tpha are 1/2.
0
15-11-2009, ora 23:23
david1
Nu este medic/terapeut
david1
, , Mana intinsa, fara o poveste, nimic nu capata !" Spunea regretatul Gheorghe Dininica - Dumnezeu sa- l odihneasca!. Cat adevar!!!
Va multumesc ! Am asteptat. Doctorii de la spital ne considerau ca niste ciumati. Ne - au spus ca daca
nu intrerupe alaptatatul nu se vindeca copilulul.
Fetelor - daca a- ti avut vdrl pozitiv si v- ati tratatat, alaptati copilulul!.
Hotararea mea de a continua sa alapteze sotia mea pe micul David se pare ca nu a fost gresita - medicul ei dermatolog a zis ca nu- i nici o problema.
Poveste. Vreti poveste!!!!
Totul a inceput pe 5 Mai 2009. Rezultatul sotiei mele a iesit pozitiv. De atunci nu am mai avut odihna. Am incredere de 99, 99% in sotia mea- 0, 01% il pastrez pentru- minuni...se mai intampla...(sau grozavii!)
Am indurat umilinte - o gamada! Pana si fetita la camin a trebuit sa suporte faptul ca Mama ei are sifilis- tratatat- bla bla.
Copilul care tocmai s- a nascut -trebuia sa fie omorat pt. ca sotia aveA VDRL POZITIV
!?
Am uitat sa va multumesc pt. ajutor.
Probabil baniiiii! Totul se rezuma la bani!
Poate v-ati intrebat cum s-a molipsit sotia mea cu baceria asta!
99, 99%- l-a tuns pe unchiul ei care are nu stiu ce bube avea pe cap. Iar ea era taiata la deget.- de Pasti...
Parca mai conteaza!

Multumesc oricum!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.