alcoolul diminueaza efectul klionului ovule

20-03-2010
oliviana
Nu este medic/terapeut
oliviana
buna ziua! astazi din greasala am consumat un paharel de angeli uitand faptul ca iau un tratament cu klion, azitrox antibiotice si clotrimazol crema impotriva candidei:(..este posibil sa nu isi mai faca efectul tratamentul?
4 comentarii
0
21-03-2010, ora 20:48
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Medicamentele isi vor face efectul, stai linistita.
0
22-03-2010, ora 17:12
eugen.
Nu este medic/terapeut
eugen.
Buna ziua, doamna doctora!As dori, daca se poate, sa-mi spuneti si mie mai multe lucruri referitoare la B.Hodgkin.Am avut aceasta boala si sunt in remisie completa din mai, anul trecut.Mentionez ca am raspuns bine la tratament chiar din prima zi de cum am inceput si in prezent ma simt destul de bine:sunt din nou la serviciu si fac analize din 3 in 3 luni, analize care au iesit in parametrii normali pana acum.Am avut stadiul III cu scleroza nodulara, tip B. Timp de 8 luni pana a mi se pune diagnosticul exact si a incepe tratamentul adecvat am trecut prin stari de rau aproape continuu. La ce sa ma astept, doamna doctor?Sa iau si produse naturiste?Ce sanse am sa scap definitiv de aceasta boala?
0
27-03-2010, ora 13:20
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Faptul ca ai raspuns bine si prompt la terapie, ca starea ta generala este buna, poti lucra, in ciuda stadiului bolii, iti garanteaza o supravietuire indelungata. Si stadiul histologic de scleroza nodulara a bolii tale ii confera un prognostic favorabil.Tu mergi bine, sa ai o viata ponderata si sa te feresti de raceli sau alte infectii. Poti incerca terapii naturiste anticanceroase si pentru intarirea imunitatii organismului. Incearca sa mananci multe legume, si mai deloc carne de porc, vita. Exista si cazuri de vindecare, sa nu te descurajeze boala, nu te mai gandi la ce va fi.
0
11-03-2011, ora 20:59
marcela26adela
Nu este medic/terapeut
marcela26adela
as vrea sa stiu si eu daca e vreo problema daca am avut relati sexuale in timpul tratamentului cu klion d??????
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.