Alergie

19-02-2010
cipriancostelus
Nu este medic/terapeut
cipriancostelus
Am o alergie de copil, am facut nenumarate investigatii dar nu am reusit sa descoper despre ce este vorba, uneori la finalul analizelor mi se spunea ca este vorba despre giardia, unii medici mi-au spus ca am ceva la ficat, altii ca este o boala de copii si ca la maturitate va inceta sa apara.cum se manifesta..imi ies cateva bubitze mici pe fata si pe maini in prima zi, DAR NU SI PE BRATE doar pe dosul palmelor si pe degete, un pic pe coate si pe la genunchi, apoi a doua zi se extind bine, in a treia zi se maresc, se umfla si se inrosesc, a patra zi aproape ca se unesc unele cu altele si zona respectiva se simte un pic mai calduta, iar din a cincea zi sunt unite mai bine si incep sa se dezumfle, din a sasea zi revine si culoarea pielii la normal, apoi raman doar cateva semne, iar cu cat le scarpin mai putin, cu atat apar mai putine si dispar mai repede.Produc o mancarime groaznica, foarte greu de suportat, iar daca imi dau seama de la inceput despre ce este vorba si nu le scarpin, nu mai apar.Dar uneori apare mancarimea fara nici un semn, nu-mi dau seama si a doua zi deja am fata si mainile pline de bubitze.Nu am reusit dupa 20 de ani sa-mi dau seama macar de la ce apare, pt ca prima data mi-a iesit de la peste proaspat, cand aveam cam 4 ani, alteori de la mancare conservata sau de multe ori am mancat peste sau mancare conservata si nu au aparaut. Va rog din suflet daca ma puteti ajuta cu o informatie, nu ezitati. Va multumesc anticipat.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.