Alergie grava

04-10-2014
AdrianaMaria45
Nu este medic/terapeut
AdrianaMaria45
Buna seara, am si eu o problema de aproximativ 3 luni. Am pe tot corpul pete rosii umflate si mancarime!!! Pe langa asta ma umflu, fata gatul picioarele si de la stomac in sus parca se face un ghem pana in gat in plamani parca ar fi un dop. Am luat niste medicamente in Germania iar din Ro, medicul de fam mi-a dat xyzal care il iau si in prezent dar nu vad nici o imbunatatire... La analize mi-a iesit totul ok, doar helicobacter a iesit 1, 1 dar au zis ca nu este de la el toata eruptia asta. Un sfat, unde a-si putea merge ce sa mai fac... Multumesc frumos
10 comentarii
0
05-10-2014, ora 16:46
stefanion
Nu este medic/terapeut
stefanion
Am exact aceleasi simptome si am fost diagnosticat la Elias - Bucuresti cu angioedem recurent...tratament una tableta Borenar pe zi...dimineata..si simptomele dispar..consultati medic dermato-alergologie. trebuie sa fiti atenta la alimentatie, stil de viata..etc.. motivul declansarii edemelor pe corp...Succes !
0
05-10-2014, ora 20:28
AdrianaMaria45
Nu este medic/terapeut
AdrianaMaria45
Eu am programare la un homeopat la recomandarea unui medic. Am ajuns si la urgente de 2 ori din cauza umflarii limbii si a buzelor. Multumesc pentru raspuns, sanatate!
0
06-10-2014, ora 13:41
stevens
Nu este medic/terapeut
stevens
Ati schimbat cafeaua, tigarile sau salamul preferat acum 3 luni ?!, ce s-a intamplat ? Sau ati inceput vreun tratament medicamentos, cura de slabire cu un supliment..?!
0
08-10-2014, ora 09:05
AdrianaMaria45
Nu este medic/terapeut
AdrianaMaria45
Am fost plecata in Germania, am cam schimbat tot, dar si de cand m am intors acasa, persista simptomele
0
08-10-2014, ora 10:09
stefanion
Nu este medic/terapeut
stefanion
Ce aţi făcut la homeopat, daca aţi fost ? Ce va spus despre alergia asta.. Va multumesc
0
08-10-2014, ora 10:30
AdrianaMaria45
Nu este medic/terapeut
AdrianaMaria45
N-am ajuns... Sunt internata pentru iNvestigatii la Dermato Venerologie la municipal Tm, sper sa-i dam de cap...
0
08-10-2014, ora 10:43
stefanion
Nu este medic/terapeut
stefanion
Va doresc rezolvarea cu bine a problemelor d sănătate. După cum v-am spus am exact simptele..umflarea alternativa a tălpilor, degete, palme, buze, obraz, limba...nedureroase, cu roşeaţă si mici urzicături, mâncărime...din februarie 2014..am fost internat la Elias dermato alergologie...diagnostic angioedem recurent...cauza principala stres...tratamentul a fost zilnic 1 tableta Borenar si o tb. Ketotifen.timp de 2 luni..
Nu am mai avut...apoi au reînceput, si iau imediat o tb. De Borenar si-mi trece imediat...am observat ca simptomele apar acum la anumite alimente : nuci, pâine albă, legume verzi nefierte.sa vedem..aştept să-mi spuneţi la final ce aţi făcut...incaodata succes
0
08-10-2014, ora 10:48
stefanion
Nu este medic/terapeut
stefanion
A..si inca ceva, in urma crizelor digestive..dureri asemănătoare de masele, cu nod dureros in piept gen reflux esofagian...am făcut endoscopie si a ieşit ff bine ! Medicul a spus ca reacţia alergica poate avea loc si la nivel digestiv ! Aşa si a fost, la aceste crize iau imediat 1tb. Borenar si ma lasa imediat..
0
08-10-2014, ora 10:50
AdrianaMaria45
Nu este medic/terapeut
AdrianaMaria45
Multumesc din suflet!! Multa sanatate va doresc si eu! Revin cu noutati sper
0
08-10-2014, ora 12:00
stevens
Nu este medic/terapeut
stevens
Deci ati facut o reactie la multii conservanti pe care ii folosesc nemtii in mancarea lor !
Cumparati o formula de ceai hepatic la care mai adaugati papadie si brusture si beti 2-3 cani pe zi, minim ! Daca ati incetat contactul cu alergenii respectivi, simptomele vor mai persista cateva zile pana cand ficatul va reusi sa-i elimine ! Asa ca adoptati o dieta vegetariana fara lacatate grase (unt, smantana, branza) si fara carne rosie si de pui din comert si simptomele vor ceda in mod sigur !

Multa sanatate !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce mă mănâncă pielea? (cauzele pruritului)
  • Legătura dintre alergii și sănătatea mentală
  • Cum abordăm corect alergiile pielii
  • Femeile prezintă prurit mai rar decât bărbații
  •