Alergie la nichel

12-05-2010
Giusepina
Nu este medic/terapeut
Giusepina
Buna ziua! In urma cu 2 ani mi-a aparut o iritatie in jurul ochilor si am fost diagnosticata cu alergie la nichel. Am facut tratamant cu Locoid, Advantan milk, Protopic, am renuntat la machiaj si degeaba, nu-mi trece cu niciunul din acesta unguente.
Intrucat sufar si de psoriazis palmar pentru care folosesc Elocom am incercat cu de la mine putere sa folosesc Elocom pe pleoape si mi-a disparut imediat (intr-o zi) iritatia.
Dar daca intrerup tratamentul cu Elocom imi apare din nou. Mentionez ca de cand folosesc Elocom am inceput din nou sa ma machiez, nu pot fara, asta e!
4 comentarii
0
16-05-2010, ora 12:55
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Incercati sa aplicati dimineata Daivobet si seara Elocom timp de 2 saptamani, apoi numai Daivobet, seara, o zi da un nu, timp de 2-3 luni.
0
21-05-2010, ora 08:59
Giusepina
Nu este medic/terapeut
Giusepina
Buna ziua domnule dr. Mihalache !
Multumesc pentru raspuns dar am o rugaminte la dvs.:intrucat eu locuiesc in Iasi as dori sa=mi spuneti la ce cabinet medical va pot gasi , penrtu o consultatie.Multumesc anticipat.
0
21-05-2010, ora 17:47
Giusepina
Nu este medic/terapeut
Giusepina
Buna ziua, din nou!

Am citit intamplator prospectul la Daivobet si acolo scrie ca nu se foloseste pe fata, ori eu am nevoie de tratament exact in jurul ochilor, inclusiv pe pleoape! Deci ce fac in acest caz ? Tot in prospect se vorbeste doar de tratarea psoriazisului , ori eu nu cred ca ce am eu in jurul ochilor este psoriazis.
0
02-06-2010, ora 21:59
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Sunati la 0742126876 pentru o programare la o consultatie.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.