Alergie sau astm bronsic?

05-06-2006
bigacos
Nu este medic/terapeut
bigacos
Fetita mea in varsta de 4 ani are deseori probleme de respiratie asa zisul wheezing, oboseste, noaptea transpira si uneori se scarpina foarte tare pe antebrate, picioare si spate.Am mers la medic si au diagnosticat-o cu bronsita astmatiforma cu tratament adecvat dar nu se observa prea multe imbunatatiri a sanatatii ei.In continuare se scarpina des la nas si are simptome de raceala care dispar insa dupa ce urmeaza tratamentul cu Becotide care il administrez cu ajutorul baby-haler-ului.Sa inteleg ca fetita mea va depinde de aceste spray-uri sau se va vindeca?Va rog sa-mi recomandati un bun medic alergolog si pediatru din Iasi daca se poate.Va multumesc din suflet.
1 comentarii
0
10-09-2006, ora 00:00
Diana W.
Nu este medic/terapeut
Diana W.
Adesea astmul bronsic dispare la pubertate. Dar pina atunci mai e. V-ati gindit sa mai incercati si un alt medic?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Astmul, febra fânului și eczemele au peste 100 de mutații genetice comune (Studiu)
  • Antibioticele în exces pot crește riscul de apariție a alergiilor
  • Un metabolit cu rol în funcționarea sistemului imunitar, găsit în cantități reduse la pacienții cu forme severe de astm bronșic
  •