Alergii IgE 80, 5ui|mg la copil de 3 ani si 6 luni

13-02-2011
ROMAN GABRIELA
Nu este medic/terapeut
ROMAN GABRIELA
Copilul meu are o urticare de ceva timp mai exact de 1an dar cu orice tratament nu-i dispare.A luat Aerius si Claritine dar degeaba.Am facut niste analize la sange si ia iesit ca este alergic la praful de casa (acarieni)dar a fost si in urgenta la Grigore Alexandrescu sa faca injectie pentru ca a facut alergie la cefalexin si augumentin.nustiu ce analize sai mai fac si unde sa ma duc.mentionez ca ia tratament Singulair si Kreon de1000 pentru malabsorbtie.
3 comentarii
0
18-02-2011, ora 09:32
Dr. Greblescu Raluca
Alergologie si imunologie clinica, Bucuresti
Dr. Greblescu Raluca
Ati facut si teste din sange pentru paraziti? Daca da, cum au iesit?
0
12-03-2011, ora 06:51
ovydiu_72
Nu este medic/terapeut
ovydiu_72
imunoglobulina E nu este exagerat de mare dar e de preferat un mic regim alimentar adica de preferat sucurile laptele procesat condimentele din comert cam tot ce nu este natural aaaa si pestele fructele de padure hainutele de lana iar pe perioada rece sa ia picaturi xizal si incercati pimecrolimus (elidel) crema1% baetelu meu are 1 an si 1 luna iar IgE este de 19, 5 si ia iesit o exema pe fata DA dar acu am rezolvat problema cu acest tratament
0
10-05-2011, ora 13:09
indica
Nu este medic/terapeut
indica
La Spitalul Nicolae Malaxa se fac teste alegologice in vitro. Vei afla astfel care este alegenul.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Dezvoltarea alergiilor la sugari poate fi împiedicată de mici molecule din laptele matern
  • Expunerea la microbi a sugarilor contribuie la dezvoltarea sistemului imunitar
  • Originea alergiilor la copii - microbiomul intestinal
  • Alergiile la copii au fost asociate cu expunerea la mercur
  • Deficiența vitaminei D la copii a fost asociată cu un risc mai mare de dermatită atopică
  •