alimentatie copil 2 ani jumate

14-04-2011
300000000000
Nu este medic/terapeut
300000000000
copilul meu are 2 ani si 7 luni si nu mananca deloc ea cantareste aproape 11kg la aceasta varsta este sub limita normala de varsta nu stiu de ce si cum sa o pacalesc sa manance? am auzit de un tratament pe baza de plante se numeste colostru cu prebiotice si as vrea sa stiu daca o va ajuta la ceva si este si foarte scump? intre ce ore ar trebui sa aibe mesele si ce sai dau?are o inaltime de 90 de cm imi spune tot timpul ca o doare burta si o mananca in fundulet e posibil sa aiba viermisori?
3 comentarii
0
14-04-2011, ora 19:04
300000000000
Nu este medic/terapeut
300000000000
astept raspuns la intrebarile mele
0
15-04-2011, ora 22:46
Rica Venturiano
Nu este medic/terapeut
Rica Venturiano
Parcurgerea testelor de boala celiaca
Mici cantitati de glutamina (comprimate) la distanta de alte mese ale zilei (1 g/ 15kg-corp / zi)
In aceeasi zi cu glutamina alimente alcalinizante.
Surse de acizi grasi esentiali, magneziu deci tot felul de seminte crude.
Utilizarea eficienta a vitaminei D, soare, miscare etc.

Un rezumat scris de mine aici:

http://forum.romedic.ro/prod/BOLI_DE_PIELE_02466.html
0
15-04-2011, ora 22:52
Rica Venturiano
Nu este medic/terapeut
Rica Venturiano
Daca cineva doar se intreaba daca are paraziti nu ajuta concret, insa testele cu siguranta ca da. mai ales daca exista mancarimi. Si chiar este cunoscut ca paraziti pot determina intarzieri de crestere, oboseala etc.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Impactul alimentației copilului în primii ani de viață asupra sănătății mentale și personalității acestuia
  • Importanța monitorizării alimentației în primele 24 de luni de viață
  • Un nou program îi ajută pe copiii mici să capete autocontrol și obiceiuri alimentare sănătoase
  • Importanța accesibilității alimentelor acasă pentru o dietă sănătoasă a copilului mic
  •