Alimente nedigerate

17-05-2017
irinas12
Nu este medic/terapeut
irinas12
Am 23 de ani si in utilmele 6 luni am luat tratament pentru o cistita cronica. Printre acestea se numarau antibiotice si antiinflamatoarele nesteroidiene
Am inceput sa am scaune nedigerate acum 2 luni.Seminte, coaja de la rosii, masline, bucati aproape intregi de visine etc plus diaree/constipatie+balonare.Am facut de mai multe ori coprocultura si a iesit negativ de fiecare data doar la analiza de scaun erau: frecvent celuloza vegetala, sapunuri calcice si amidon.De 2 ori au iesit asa.Am crezut ca am boala crohn si am facut inclusiv calprotectina care a iesit negativa.Va rog, daca stie cineva, sa-mi raspunda ca sunt destul de disperata..
4 comentarii
0
17-05-2017, ora 17:21
Dr. Adrian Platon
Chirurgie generala, Bucuresti
Dr. Adrian Platon
Buna ziua.
Faceti o colonoscopie.
0
23-05-2017, ora 20:02
irinas12
Nu este medic/terapeut
irinas12
Buna ziua
Nu am avut timp sa merg la medic pana acum dar am apucat sa-mi fac mai analize de scaun inclusiv inf cu h.pylori.a iesit pozitiva 12.06. Sa fie aceasta problema alimentelor nedigerate?Intr-adevar am avut dureri/ jena la stomac si am luat omez apoi am schimbat cu nexium de la med de familie, dar nu ma asteptam sa se manifeste astfel.
0
24-05-2017, ora 06:38
Dr. Adrian Platon
Chirurgie generala, Bucuresti
Dr. Adrian Platon
Buna ziua. Infectia cu H Pilori nu pare sa fie cauza, ci posibil o disfunctionalitate colecisto-pancreatica sau intestinala.
0
24-05-2017, ora 09:53
Steve.the.great
Nu este medic/terapeut
Steve.the.great
Asa cum v-a spus si dl doctor aveti nevoie sa masurati nivelul enzimeĺor pancreatice intai !
Adaugă un comentariu / răspuns

04-05-2017, ora 11:37
Publicitate ROmedic
Administrator forum
MeliLax
Constipatie? Tulburari de evacuare? MeliLax, microclismele inovatoare pe baza de miere, aloe si nalba de la Aboca, favorizeaza actiunea de evacuare, avand in acelasi timp o importanta actiune protectoare si calmanta asupra mucoasei intestinului. Formula MeliLax Pediatric este indicata inclusiv sugarilor sau femeilor insarcinate, datorita formulei echilibrate si a actiunii delicate. Detalii aici
Aplicația Activ (by ROmedic)
Vrei să fii sănătos? Vrei să slăbești? Vrei sa fii în formă și să arăți bine? Vrei să te simți bine în corpul tău? Atunci trebuie să faci eforturi. Aplicația web "Activ" te ajută să fii consecvent în lupta pentru sănătatea ta.

Accesează gratuit Aplicația
Acest site foloseste cookies. Continuand navigarea va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii OK