Aloe Vera ajuta sa scada glicemia

14-01-2008
eleni theutokopulis
Nu este medic/terapeut
eleni theutokopulis
Buna ziua tuturor, vreau sa va spun ca matusa mea, in varsta de 58 de ani avea un diabet sever, glicemia nu ii scadea de la 300, 2, 50 tinand regim si luand si tratament sub forma de pastile.
A incercat in disperare sa ia Aloe vera, in paralel cu tratamentul si cu regimul.
Acum are glicemia 90, 100, dupa trei luni de luat aceasta aloe. Urmeaza sa faca o pauza, in care ia mai putin din aceasta bautura, duar cate o gura pe zi.
Merita sa incercati, bineinteles sfatuindu-va si cu medicii.
3 comentarii
0
02-06-2008, ora 00:00
dcristina22
Nu este medic/terapeut
dcristina22
Buna ziua. As dori daca se poate sa-mi spune-ti si mie despre ce medicament cu aloe vera e vorba. Am si eu diabet de 5 ani.Glicemia in general e in limite normale, dar totusi as vrea sa incerc si acest medicament. Multumesc
0
11-06-2008, ora 00:00
eleni theutokopulis
Nu este medic/terapeut
eleni theutokopulis
Aloe vera este un gel intr-un recipient, pentru mai multe lamuriri cred ca trebuie sa va adresati la firma Forever living product. Era undeva pe la Aviatorilor sediul.
Pe matusa mea o ajutase la un moment dat, dar pe urma am impresia ca nu a mai ajutat-o sau poate ca nu a mai urmat tratamentul regulat, nu stiu exact.
Intrebati mai bine medicii de la aceasta firma sau, de ce nu, chiar pe medicul dumneavoastra nutritionist. eu ma entuziasmasem asta iarna vazand ca avea glicemia 90 de la 200, 250.
Vedeti ce spune medicul, multa sanatate!
Multa sanatate!
0
09-12-2016, ora 17:29
GeorgeIoanHodor
Nu este medic/terapeut
GeorgeIoanHodor
Buna ziua, dcristina22!...Pentru a scadea glicemia si a o tine sub control exista ALOE VERA GEL...Va pot ajuta direct si cu informatii si cu produsul respectiv...va pot lasa nr meu de telefon si putem discuta in liniste si cu mai multe detalii... nr meu de tel este ---------*...personal consum acest gel si eu si cu atat mai mult sotia mea (diabetica) si este ok, nu contravine indicatiilor medicale (tratamentul specific diabeticilor)... astept cu mare drag si mare placer sa ma contactati...o zi buna si multa sanatate...

(*modificat de admin)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: