Alunita zgariata | Forumul Medical ROmedic

Alunita zgariata

07-06-2018
Sorinaalexaa
Nu este medic/terapeut
Sorinaalexaa
Buna ziua, acum doi ani am fost la dermatolog pt o alunita pe care am zgariat-o, dermatologul mi-a spus că totul este ok, ca nu este modificată deloc, mi-a explicat toti factorii pt care o alunita devine cancerigena, mi-a mai spus că s-au făcut câteva analize științifice în care zbaterea lor este doar un factor favorabil spre cancer nu ca si cum azi am rgariat-o peste o săptămână fac cancer. Bun.. acum două săptămâni din greseala iar am zgariat-o, umflandu-se putin la inceput si dupa i egrindu-se.. este o alunita ieșită in afara, putin mare, o am de cand m-am nascut. Programare am făcut la dermatolog pe 12 luna aceasta, eu fiind disperată de alunite. Ideea e ca de cand am rupt-o o dau mereu cu alcool medicina si azi am observat ca alunita mea a cam picat, rămânând doar o pată maro foarte fiartă fina. Ideea e ca pana pe 12 o sa mor cu gândul la ea mereu mereu. Aveti vrun sfat sau o idee cu ce se poate intampla? Am 19 ani si cam toate gândurile mele sunt fix la alunita asta. Multumesc frumos.


Imi cer scuze pt greșelile făcute în ce am scris mai sus, telefonul meu are o problema. Dacă mă poate cineva ajuta cu o idee legat de ce am scris mai sus, cineva cu experienta preferabil. Multumesc
2 comentarii
1
07-06-2018, ora 19:45
Dr. Corneliu DOBRE
Dermatovenerologie, IASI
Dr. Corneliu DOBRE
Trimiteti o poza clara a nevului traumatizat la adresa de E-mail.
Cu stima,
Dr. Corneliu DOBRE
0
07-06-2018, ora 22:24
Sorinaalexaa
Nu este medic/terapeut
Sorinaalexaa
Care este adresa de email? Imi puteti spune. Va rog
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • AluniÈ›ele
  • Melanomul se dezvoltă mai degrabă din aluniÈ›e noi, decât din cele existente deja
  • AluniÈ›ele È™i petele maronii pot fi înlăturate în siguranță?
  • Legătura dintre numărul de aluniÈ›e È™i cancerul de piele
  • Mit: dacă rupi o aluniță faci cancer - adevărat sau fals?
  • Nev congenital (aluniță din naÈ™tere) de mari dimensiuni - ce trebuie făcut
  • AluniÈ›e cu risc - când e indicat să mergem la dermatolog
  • Aluniță ruptă
  •