am 14 ani, 1.48 inaltime si 36 de kg.. vreau sa ma ingras 2 kg

30-08-2007
balalala
Nu este medic/terapeut
balalala
buna!:)sunt fata, am 14 ani, 1.48 inaltime si 36 de kg...in 8 Mai anul trecut am inceput o cura de slabire pt. ca eram prea grasa(aveam 61 de kg)...acum toti imi spun ca sunt prea slaba si am decis sa ma ingras 2 kg...cate calorii ar trebui sa consum zilnic astfel incat sa ma ingras 1 kg pe saptamana ?...eu in fiecare zi fac 45 min de exercitii, beau multa apa si mananc de 4 ori pe zi (la micul dejun, la ora 12:00-mananc ceva dulce, la 14:00-mananc supa si la 16:00-mananc felul 2).
2 comentarii
0
11-01-2008, ora 00:00
monymes
Nu este medic/terapeut
monymes
parerea mea e sa astepti, deoarece esti inca la o varsta la care corpul tau sufera transformari; nu cred ca e nevoie sa te ingrasi acum, oricum metabolismul tau se va schimba o data cu trecerea anilor.
0
15-11-2010, ora 20:08
rosktik_90@yahoo.com
Nu este medic/terapeut
rosktik_90@yahoo.com
Buna!Am 20 de ani, 1.58 inaltime si am 41 de kg. Mananc foarte mult, in special carne dar nu ma ingras deloc imi fac griji pentru ca nu este ceva normal. Am luat foarte multe vitamine: Double x, Masticabil dar in zadar. Va rog frumos sa ma ajutati! Mutumesc frumos.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Trăirile pozitive din adolescență pot influența sănătatea și starea de bine la maturitate
  •