Am ajuns la capatul 'vietii'.Mai am un pas spre sinucidere.CRED

10-03-2012
andrei2012
Nu este medic/terapeut
andrei2012
VA ROG CITITI TOT SI ASTEPT NISTE RASPUNSURI..
Am mai scris subiecte despre gelozia mea absurda :( sunt gelos peste masura nu exista om mai gelos ca mine
sunt cu o fata impreuna de 2 ani de zile nu stiu cum a tinut aceasta relatie
eu acum sunt la facultate ea a ramas la liceu
este foarte frumoasa si arata foarte bine
greseala mea a fost k i am dat totul pe tava.. mereu ii zic ca fara ea nu pot.. etc etc.. ca e cea mai frumoasa si multe altele si cred k i s-a urcat la cap
inainte sa fac toate astea sa ii cumpar, sa ii arat cat d mult o iubesc sa ii fac complimente zilnice.
ea imi facea mie.. dupa o noapte petrecuta impreuna primeam mesaj asa din senin.. gen : te iubeesc enorm.nu pot trai fara tine iubirea mea. sa nu ma lasi niciodata, ca nu stiu ce sa face.. etc etc.
o cred k ma iubeste pt k dak nu ma iubea.. la gelozia mea orice fata imi dadea eject.
pana sa fiu cu ea 'jonglam' cu fetele.. nu imi pasa.. eram eu cel cautat.. si admirat etc.. de cand am cunosct-o pe ea.. numai ea e pt mine.. si orice baiat vad care mi se pare mie k arata cat de cat si are si o masina frumoasa gata.. am impresia k m-ar lasa pt el.
imi vine greu.. maine plec la buc la facultate, ea va ramane aici.. iarasi aceleasi claxoane zilnice.. aceleasi bagari de seama..arata bine.. e inalta.. 1, 74, roscata.. ochii mari.. e super fata.. multi au vrut sa fie cu ea.. si cand sunt cu ea pe strada intorc capul dupa ea si cand ma uit la ei.. se fac ca se uita in alta parte.. dar cand e singura?:( numai suport..
inainte cand plecam la bucurestit, plangea.. etc etc.. acum.. cand vede ca sunt mort dupa ea.. si k nu o pot lasa.. numai plange zice.. k totul va fi bn. si sa nu mai fiu gelos.. etc. :-j.. vvreau sa o fac iarasi sa fie in limba dp mn.. sa vad eu k imi da mesaje k nu poate fara mine si multe altele.. dar. acum numai eu fac chestia asta..
ma alinta, e atenta cu mine.. dar park simst eu k mi a gasit slabiciunea si stie k nu o las indiferent ce imi face
sunt primul ei baiat.. si-a pierdut virginitatea cu mine si imi suporta multe
sa vedeti ce intrebari stupide ii pun eu.. cine te a claxonat.. cu cn ai vb azi adik cu ce baiat, langa cn ai stat in masina ( face naveta ) cn te a atins pe la spate in ingramadeala aia.. te ai machiat? te ai tapat tare/? si multe altele.. deci eu imi dau seama dar nu pot sa tin in mine.. nu mai stiu.. crek imi trb psihiatru mie nu psiholog..
va rog sa ma credeti k nu exista zi.. sa iasa din casa si sa nu primeasca MINIM un claxon sau o bagare de seama.. si nu k s-ar imbraca nu stiu cum.. pur si simplu arata bine si e frumoasa..
i am cumparat multe.. si.. o geanta mov frumoasa.. si ea ar vrea sa se duca cu ea la scoala dar nu o las eu pt k vreau sa se duca cu ghiozzdan k sa ii stea in spste sa nu se impinga baietii in ea.. in masina. autobuz.., ca ghiozdanul sta mai asa.. deci sa vedeti ce minte bonlava am.:(
cand vb cu ea.. e happy ea.. n are o trb/./
inainte eram in centrul atentiei.. sunt un baiat cu un mare simt a umorului.. radeam cu totii ieseam cu prietenii acum doar noi 2. si mereu suparat eu.. numai cearta.. crek singurele zile cand nu ne certam sunt cand sta aksa.. dar si atunci cred k gasim sau gasesc eu ceva..

NU MAI POT !!!!!!!!
am incercat sa nu o mai intreb sa nu ii mai zicc nimic.. dar nu pot fi vesel si nici sa glumesc cu ea.. se cunoaste pe mine ca sunt suparat n am cum.. sa ma abtin nu am cum... eu mereu ii zic ai grija cum stai lg cn stai cf zi mi tot tototototototototototoot iar eu cand plec de aksa.. cik.. bine.. hai vb.. ma suni.. ai grija... sau doar. bine.. hai te pup.. vorbim.. deci nu stiu :(.
cum sa o fac sa fie ea cea care imi spune mie k nu mai poate fara mine k inainte?
0offffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff
6 comentarii
0
10-03-2012, ora 15:51
adriabal
Nu este medic/terapeut
adriabal
Incearca sa iti controlezi gelozia. Nu ai nimic de castigat daca esti gelos, daca o suni dtot timpul si o tot sacai cu tot felul d intrebari. Prin comportamentul tau o indepartezi d tine!!!! Daca tine la tine, te iubeste, nu o inteteseaza ca o claxoneaza unii pe strada.e flatata poate dar doar atat. Nu dispera, nu te gandi la sinucidere! vorbesti cu parintii, prietenii daca esti atat d suparat incat te gandesti la sinucidere! Viatae frumoasa!!! Esti tanar, vei intalni poat alte. fete daca aceasta relatie nu e ok!
0
10-03-2012, ora 17:06
lenen
Nu este medic/terapeut
lenen
zice-se ca iubirea implica gelozie, dar una moderata atat cat sa intretina focul dragostei...dragostea este sentimentil nobil care implica respect si daruire dar nu sinucidere, in nici un caz...nu o agasa pe fata cu telefoane sau cu tot felul de iesiri din cauza inchipuirilor tale...daca nu-ti da motiv de gelozie(adica daca nu flirteaza cu altii, este serioasa si te asigura de dragostea ei) nu vad de ce te agiti...daca nu esti sigur de ea, de sentimentele ei incearca, desi este greu, sa iesi usor, usor din relatie...dragostea adevarata inseamna stabilitate sentimentala, implinire sufleteasca si in niciun caz ganduri de sinucidere...nimic, dar nimic pe lumea asta nu merita asa o nebunie...viata este darul cel mai de pret pe care ni l-a daruit Dumnezeu si pentru care trebuie sa-i multumim seara si dimineata de fiecare data!..
1.incearca sa vezi altfel DRAGOSTEA!... nu ca pe ceva trupesc ci ca pe acel setiment spiritual fara de care nici macar viata nu ar exista!
2.Vorbeste cu parintii tai sau cu cel mai apropiat prieten, unchi, matusa...nu-i ignora!
3. Vorbeste cat mai repede cu putinta cu un preot despre problema ta, te va ajuta SIGUR!
4. Nu uita ca sinuciderea(chiar si gandul la asa ceva)este un pacat, este un gand de la satana...
...sii roaga-te cu toata inima ta ca Bunul Dumnezeu sa-ti lumineze mintea si viata!...Doamne ajuta!...
0
10-03-2012, ora 17:57
lenen
Nu este medic/terapeut
lenen
aaa, si inca ceva...am vazut niste postari de-ale tale si am dedus ca nu prea ai cu cine discuta dar si ca esti mult interesat de trup si mai deloc de suflet.pacat!
0
11-03-2012, ora 01:39
andrei2012
Nu este medic/terapeut
andrei2012
Nu imi da motive..
nu baga baietii in seama ca am pus-o si la incercare
doar ma deranjeaza si mor cand o sun mereu cand pleaca de la scoala k nu pot sa o las asa singura k am impresia k primeste claxonae sau bagari de seama si nu imi spune...
mereu cand o sun cand scapa de la scoala imediat : tit - tit.. buna ffrumoasooo.. papusoo.. nu stiu ce...
pt lenen : da, sunt botezat ortodox...stiu k nu e bine nici cu gandul dar...
am luat masina si era sa intru in tir.. dar am evitat imediat ca un impuls.. numai puteam cand vedeam k toti o baga in seama si e asa curtata... ce incredere sa mai ai...
de acum vine anotimpul frumos.. haine subtiri... soare... etc etc... multa lume...
0
12-03-2012, ora 12:05
Phenix
Nu este medic/terapeut
Phenix
Draga Andrei, daca te sinucizi, ce obtii? tot in bratele altuia va ajunge, ca doar nu se va duce la manastire!!!!!!!!!baga-ti mintile in cap, ai o mama careia ii frangi inima!Am 2 copii, pe cel mare tot Andrei il cheama, e mic inca, are 10 ani;ma pun in pielea mamei tale, si ma cuprinde groaza.Sa-ti spun ceva:cred ca toti trecem prin asa ceva, toti am suferit din iubire, dar cea mai mare lasitate este sa clachezi asa, sa te dai batut!I-ti recomand o carte:este scrisa de PERA NOVACOVICI, SE NUMESTE "PERSONALITATE ALFA".CAUTA-L PE NET, FACEBOOK, MAI SUNT ACOLO O MULTIME DE CARTI DESPRE SEDUCTIE;PUNE IN PRACTICA CE SCRIE ACOLO, SI O SA-MI MULTUMESTI.
0
14-03-2012, ora 21:00
andrei2012
Nu este medic/terapeut
andrei2012
nu a reusit sa treaca nimeni de gelozie?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: