Am anxietate, am nevoie de ajutor in gasirea unui loc de munca | Forumul Medical ROmedic

Am anxietate, am nevoie de ajutor in gasirea unui loc de munca

14-01-2018
unforgiven2722
Nu este medic/terapeut
unforgiven2722
Buna ziua! Sufar de anxietate de 5 ani, medicul psihiatru m-a tot impins pana acum sa ma angajez dar dintre toate temerile, aceasta este singura pe care nu am putut o depasi. Am realizat ca am nevoie de acest lucru, imi doresc aceasta schimbare foarte mult insa angajatorii pun mereu intrebarea de ce nu ai experienta in munca pana la varsta de 30 de ani decat 1 an de zile. Nu le as putea spune adevarul pt ca apoi te privesc cu indoiala si neincredere. Nu vreau nici incadrare intr un grad de handicap pt ca stiu ca pot sa lucrez si fara asta. Cineva din Bucuresti care ma poate indruma undeva spre oameni care chiar ajuta in cazuri de genul si nu raman indiferenti? Ca niciodata in acesti ani, imi doresc sa muncesc, sa depasesc temerea aceasta.
3 comentarii
1
14-01-2018, ora 15:17
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Adreati-va Fundatiei Estuar care gaseste locuri de munca in aceste cazuri.
1
14-01-2018, ora 15:51
unforgiven2722
Nu este medic/terapeut
unforgiven2722
Multumesc! Le-am lasat un mesaj.
0
15-01-2018, ora 10:19
Psiholog Racheleanu Mioara
Psihologie, Galati
Psiholog Racheleanu Mioara
Buna dimineata! Pentru ca intampinati dificultati in a gasi un loc de munca, aveti nevoie de sprijin psihoterapeutic pentru a afla cauza si a o depasi.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Anxietatea È™i stresul cronic pot creÈ™te riscul dezvoltării tulburărilor psihiatrice
  • DependenÈ›a față de tehnologiile mobile a fost asociată cu depresia È™i anxietatea
  • Anxietatea poate influenÈ›a negativ luarea deciziilor
  • AplicaÈ›ia pentru smartphone care ar putea reduce anxietatea È™i depresia
  • Riscul de anxietate la mame, asociat cu utilizarea intensă a dispozitivelor electronice
  • Tinerii È™i femeile sunt mai predispuÈ™i la anxietate
  •