Am aproape un an de cand folosesc novynette si menstruatia venita mai repede

05-05-2009
Pupa
Nu este medic/terapeut
Pupa
Am aproape un an de cand folosesc novynette ca metoda contraceptiva. Duminica si luni nu am luat pastilele si marti cand m-am trezit am observat ca mi-a venit ciclu. Mai aveam 10 pastile de luat pana sa le termin. Sambata si duminica am cam stat in frig si ma gandeam ca am racit.am intretinut si relatii sexuale sub apa... De la ce sa fie? Pot continua cu pastilele? Ciclul nu este prea abundent... Va rog un raspuns! Multumesc!
4 comentarii
0
06-05-2009, ora 00:09
Pupa
Nu este medic/terapeut
Pupa
Nu stie nimeni sa-mi raspunda.:((
0
06-05-2009, ora 22:15
roxanik88
Nu este medic/terapeut
roxanik88
deci ai sarit 2 pastile. pai ti-a venit din cauza ca le-ai intrerupt...eu asa cred. dar ai grija cu protectia suplimentara daca ai sarit 2 pastile.
0
06-05-2009, ora 23:01
Pupa
Nu este medic/terapeut
Pupa
pai si pe restu ar tebui sa le mai iau...nu imi curge mult si nici nu mi-a curs...
0
24-05-2009, ora 21:21
madalina iulia
Nu este medic/terapeut
madalina iulia
in momentul in care le-ai intrerupt 2 zile iti apare ciclul. acum ai 2 variante:1.opresti anticonceptionalele si lasi sa decurga ciclul normal, dupa 3-4 zile, 5, depinde cat te tine pe tine in mod normal incepi o folie noua de anticonceptionale si intri in normal; 2.iei in continuare pastilele peste sangerare, in situatia asta v-a mai tine 2-3 zile sangerarea dupa care se v-a opri, in schimb, cand termini blisterul, ciclul v-a veni din nou..deci vei avea 2 menstruatii luna aceasta.tu decizi.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Contraceptive combinate (COC)
  • Modul de administrare al contraceptivelor orale combinate
  • Ce e de facut daca sunt omise pilule anticonceptionale
  • Tipuri de contraceptive combinate disponibile in Romania
  • Schimbarea metodei contraceptive
  • Dereglari hormonale cauzate de anticonceptionale
  • Greseli in administrarea contraceptivelor
  • Contraceptivele orale - avantaje și riscuri
  • O metodă contraceptivă pentru bărbați având la bază un hidrogel
  •