am atac de panica?

31-01-2010
Brembo
Nu este medic/terapeut
Brembo
Buna ziua si eu am ametelii de ceva vreme mai exact de 4 luni totul sa intaplat dup ce m am despartit de prietena mea si cam la 1 luna timp in care in luna aia nu prea m am odihnit si beam si multa cola cam 4L zi. Am facut un chef la care am consumat 7 beri iar cand am ajuns acasa imi simteam cum imi pulseaza venele de la gat a 2 zii m am trezit si nu am avut nimica dar dupa ameaza mi sa facut foarte somn am facut un dus rece in speranta ca imi a trece somnul dar mai spre seara au amparut senzatii de bulguiala moleseala ameteala picoare moi am fost la 15 doctori toti au zis ca nu am nimica. Am avut transaminazele mari dar atata am tinut regim si in rest nu mi am gasit nimimca am facut 4 seturi analize 1set analize hormonale si EKG un CT si nimica ma simt mai bine dar parca mai am stari de bulguiala si ameteala cateo data ca si cum asi fi baut nu e vertij as vrea sa stiu daca poate vreun doctor sa isi dea cu parerea varsta 19 ani sex masculin ocupatie elev
4 comentarii
0
31-01-2010, ora 23:46
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Draga Brembo, boala ta e f. periculoasa, ca orice boala de nervi. Ti-ai slabit si afectat nervii si daca vrei sa te faci bine repede te sfatuiesc sa:
- nu bei cafea si cola absolut deloc, sa eviti iutelile
- sa dormi destul si sa te culci devreme (pana la 23)
- sa eviti ejacularea si sa fi abstinent cat mai mult timp
- sa eviti efortul mental si calculatorul
-. sa te duci la un medic homeopat cu experienta care te poate vindeca destul de repede cu ajutorul unui anumit remediu homeopat care in plus nu are efecte adeverse ca medicamentele chimice. In plus medicul homeopat te poate ajuta si s atreci mai usor peste trauma despartirii.
Iti recomand un astfel de medic daca vrei.
Boala ta nu este nici vindecabila si nici depistabila de medicina clasica caci este in nervi si suflet.
0
01-02-2010, ora 13:31
Brembo
Nu este medic/terapeut
Brembo
Si asta ce inseamna ca o sa ma vindec d tot sau nu prea am sanse e adevarat ca am negat despartirea ca sa nu ma afecteze atata si am inceput sa umblu noptile pe unde apucam fara bautura bine inteles doar cola si tigare si numai ultima oara am baut 7 beri si de atunci adica a doua zi de la ameaza cam ora 4 un somn foarte foarte putenric si seara pa la 7 au inceput cu intensitate moderata iar a doua zi eram in pat timp de 1 saptamana dup aia m am revenit incet incet dar simt ca nici acum nu sint 100% revenit
0
11-02-2010, ora 20:05
Brembo
Nu este medic/terapeut
Brembo
na un raspuns ceva
? la ultima mea intrebare va rog
0
28-05-2010, ora 23:09
Brembo
Nu este medic/terapeut
Brembo
tot treaba cu ametelile mi am mai revenit destul de bine de la ultima postare si am mai facut cate ceva am fost si la psiholog si nimca deocamdata a zis ca nu prea se vede ca asi avea ceva si ca doar crede ca am o depresie ascunsa dar e umpic mia bine cu mine oare m oi revenii de tot ? nu stiu ce sa mai cred au trecut 9 luni de zile si nu sunt super super ok dar multumesc lui dumnezeu ca ma simt mullllt mai bine ca la inceput
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul