Am avut o scurgere maro 2-3 zile, dupa aceea m-a usuturat putin = infectie?

30-05-2011
scandurik
Nu este medic/terapeut
scandurik
Am 17 ani si acum o saptamana am avut primul meu contact sexual.M-am dezvirginat..mia curs o chesetie maro 2-3 zile dupa aceea si ma usutura putin..dar am inteles ca asa este normal.S-a intamplat sambata pe 21 mai.Sambata asta adica pe 28 mai din nou am facut sex.Mi-a curs chestia maro doar ieri dar acum simt o usturime, parca ma arde acolo jos..si parca ma trece sa fac pipi dar cand ma duc fac doar doa picaturi ff fierbinti.E posibil sa fi facut o infectie.Orqm as vrea sa stiu daca pot ajunge la un medic ginecolog si fara parinti?Tin sa mentionez ca am fost operata (odata cu apendicita) si de un chist pe ovarul drept.Va rog ajutati-ma!
6 comentarii
0
30-05-2011, ora 22:38
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
buna seara, du-te la ginecolog fara jena si-i povestesti adevarul, te consulta si hotaraste ce trebuie sa faci.in al doilea rand, te sfatuiesc sa vb. cu mama ta, trebuie sa fie cel mai bun prieten al tau, sa-ti dea sfaturi, sa te invete cum sa eviti o sarcina nedorita sau infectarea cu o boala venerica.sunt foarte multe lucruri pe care trebuie sa le sti daca ti-ai inceput viata sexuala.multa bafta.
0
30-05-2011, ora 22:44
armina
Nu este medic/terapeut
armina
Da, poti sa te duci la ginecolog fara parinti, nu asta este problema ci masurile de protectie necesare ptr eliminarea riscurilor- boli cu transmitere sexuala(BTS) sau o sarcina nedorita.
Ai folosit prezervativ?
0
30-05-2011, ora 23:23
liliz
Nu este medic/terapeut
liliz
In primul rand trebuie sa iti faci spalaturi vaginale cu betadine solutie o data la 4-5 zile sau chiar o data pe saptamana pana dispare usturimea..dupa spalaturi iti trebuie un unguient vaginal fara antibiotic, calmant..eu am folosit crema betadine sau de la plafar alifie de galbenele..sper ca ai folosit prezervativ..in rest multa sanatate si ai grija de tine..
0
31-05-2011, ora 09:53
scandurik
Nu este medic/terapeut
scandurik
multumesc pt raspunsuri.Stiu despre boli stiu despre tot..si da am folosit prezervativul.Ideea e ca nu imi cunosc corpul ff bine si reactiile de dupa primul contact sexual.O prietena mi-a spus ca imi fac prea multe griji..nu stiu ce sa spun.As vrea sa mai intreb ceva..ciclul menstrual poate sa intarzie sau sa vina mai devreme dupa primul contact sexual?
0
31-05-2011, ora 10:05
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Buna ziua,

NU DOAR dupa primul act...
ci pe tot parcursul vietii
poate sa intarzie PUTIN sau sa vina mai repede.

O zi minunata.
0
31-05-2011, ora 10:06
scandurik
Nu este medic/terapeut
scandurik
mersi frumos!:*
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici