Am candida - pot sa am un copil?

23-01-2011
ryanya
Nu este medic/terapeut
ryanya
Am 27 de ani, si am candida, am tinut diferite tratamente cu ovule si crema introdusa in vagin, nu am observat o scurgere normala, parca nu s-a schimbat nimic, am facut si spalaturi cu bicarbonat si ceai de galbenele dar nu pe o perioada lunga, daca exista un tratament sau o solutie care a dat succes asi incerca pentru ca imi doresc un copil si vreau sa nu am probleme. Poti duce o sarcina cu succes daca ai candida?
6 comentarii
0
24-01-2011, ora 21:39
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Candida nu impiedica sarcina. Pe de alta parte, se intampla in mod frecvent sa se agraveze in timpul sarcinii. De aceea, ar fi bine sa o tratati inainte. Nu am vazut cazuri vechi (cronice) de candidoza vindecate altfel decat prin homeopatie.
0
30-01-2011, ora 15:06
ryanya
Nu este medic/terapeut
ryanya
Cred ca am candida de mai bine de 7 ani. Eu am avut in toata aceasta perioada probleme cu imunitate, oare din acest motiv nu imi trece?
0
30-01-2011, ora 23:01
NPatricia
Nu este medic/terapeut
NPatricia
Ai facut o analiza la micoplasma?
0
01-02-2011, ora 19:43
ryanya
Nu este medic/terapeut
ryanya
Nu in ce consta va rog? De ce nu mi-a dat medicul ginecolog sa fac aceasta analiza?
0
02-02-2011, ora 13:03
NPatricia
Nu este medic/terapeut
NPatricia
se preleveaza din col analiza si se face impreuna cu ureeaplasma. Citeste pe net despre aceasta afectiune. Este des intalnita la femei ca si candidoza si este bine sa fie tratata deoarece nu se poate trata in timpul sarcinii
0
02-02-2011, ora 13:04
NPatricia
Nu este medic/terapeut
NPatricia
multi medici nu fac aceasta analiza dar are uneori aceleasi simptome ca si candidoza.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Menstruația peste sarcină
  • Vaccinarea în timpul sarcinii
  • Sarcina după 35 de ani
  • Poziții de somn în sarcină
  • Sarcina și toxoplasmoza
  • Sarcina și răceala
  • Constipația în timpul sarcinii
  • Sarcina si fericirea
  • Candidoza vaginală în sarcină
  •