am crize epileptice si sunt insarcinata

26-02-2011
dragutik4
Nu este medic/terapeut
dragutik4
Buna, am 19 ani si sunt o persoana care fac crize epileptice si din intamplare am ramas gravida si vreau sa fac avort. Vreau sa intreb ce riscuri exista si daca pot face avort?
9 comentarii
0
26-02-2011, ora 21:57
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Trebuie sa-ti iei in continuare tratamentul pentru epilepsie si sa mergi insotita de cineva la ginecolog...si sa spui despre aceasta boala inainte de a face avort, sa nu o ascunzi..sigur ca se poate intrerupe sarcina..
0
27-02-2011, ora 03:49
Psiholog Ioana Panculescu
Psihologie, BUCURESTI
Psiholog Ioana Panculescu
Daca esti in tratament ia-l in continuare, vorbeste cu medicul care iti dace avortul sa -ti faci o anestezie totala pentru ca s-ar putea la durere sa faci o criza.Cel mai bine te poate sfatui medicul la care te duci.
0
27-02-2011, ora 13:34
lala2004
Nu este medic/terapeut
lala2004
Eu sint de parere ca e mai bine sa NU faci anestezie generala.Ti se fac 2 injectii in vena si nu simti nimic.
0
14-03-2011, ora 19:26
vulpitzza
Nu este medic/terapeut
vulpitzza
buna.am si eu o rugaminte ajutati ma va rog... am 21 de ani si tocmai ce am aflat ca sunt insarcinata...vreau sa fac avort maine, mi am facut programare la cabinet de obstetrica gineco, dar as vrea sa stiu daca a mai facut cineva de pe aici si cum este?:( mor de frica. va rog ajuta ti ma...
0
16-03-2011, ora 22:17
dragutik4
Nu este medic/terapeut
dragutik4
ms pt comentarii, am facut avortul am trecut peste asta fara complicatii...si apropo de fata care a facut ultimul com.nu a fost greu dar a durut putin la sfarsitul avortului
0
27-03-2011, ora 21:57
deuttzza
Nu este medic/terapeut
deuttzza
Buna, am 26 de ani si sunt insarcinata in 5 saptamani.As avea si eu nevoie de un sfat va rog-care este medota cea mai simpla de a face un avort, si totodata mai cel mai putin dureroasa.As prefera sa nu fac cu anestezie generala, dar nu stiu ce sa zic.Tin sa precizez ca este pt prima data cand fac un avort si am ceva teama.
0
27-03-2011, ora 22:54
dragutik4
Nu este medic/terapeut
dragutik4
nu e chiar asa de dureros si nu e neaparat sati faca anestezie generala
0
27-03-2011, ora 23:21
deuttzza
Nu este medic/terapeut
deuttzza
(pt.dragutik4):imi poti spune te rog cam cat te-a costat interventia aceasta?eu peste 5zile sau 6 voi face aceasta interventie si trebuie sa decid prin ce fel voi opta sa fac.Am o frica de numai pot!!!
0
27-03-2011, ora 23:44
dragutik4
Nu este medic/terapeut
dragutik4
spaga 200 de ron
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ingrijirea dupa avort
  • Menstruația peste sarcină
  • Vaccinarea în timpul sarcinii
  • Sarcina după 35 de ani
  • Poziții de somn în sarcină
  • Sarcina și toxoplasmoza
  • Sarcina și răceala
  • Constipația în timpul sarcinii
  • Sarcina si fericirea
  •