am deja intarziere 4 zile a ciclului + durere de cap, caderea parului, tuburari de vedere

09-10-2008
Lilush
Nu este medic/terapeut
Lilush
buna:) am si eu o nelamurire:) am deja intarziere 4 zile a ciclului..si nu da semne ca ar vrea sa vina..am citit pe site ca ar mai putea fi si alte cauze a intarzierii..nu neaparat sarcina (desi e o posibilitate) mentionez ca am si dureri de cap..parul imi cade foarte mult.. si am si mici tulburari de vedere. iar secretia vaginala, este destul de abundenta..va rog daca ma puteti ajuta si pe mine:) va multumesc
3 comentarii
0
09-10-2008, ora 00:00
julia22
Nu este medic/terapeut
julia22
Buna. Iti vine regulat ciclul? in general la un test de sarcina, o posibila sarcina se vede cel mai bine dupa 7 zile de la raportul sexual. dar daca iti faci un test de sarcina si iese negativ, cel mai bine e sa mergi la ginecolog, sa nu ai vreo dereglare hormonala sau vreo alta infectie.Iar daca zici ca mai ai si tulburari de vedere si dureri de cap. consulta un medic. Poate fi si pe baza de stres sau daca depui efort fizic mult si esti si slaba...
0
09-10-2008, ora 00:00
Lilush
Nu este medic/terapeut
Lilush
a fost regulat pana acum vreo..3 luni..apoi..a inceput sa imi vina in fiecare luna cu 2 zile mai tarziu..acum..pe langa alea 2, au mai trecut inca 4. sunt o fire destul de sedentara, si cu kg la fix..poate un pic mai mult:) mersi oricum
0
09-10-2008, ora 00:00
julia22
Nu este medic/terapeut
julia22
eu zic sa-ti iei un test de sarcina, iar apoi mergi la ginecolog sa-ti faca o ecografie si poate iti da sa faci si niste analize, asa ar fi cel mai bine. Mie la fel mi-a venit regulat cateva luni dupa ce am intrerupt anticonceptionalele iar apoi neregulat, si cand am fost la ginecolog mi-a gasit si cateva infectii de m-a luat "durerea de cap", iar acu tre sa le tratez pe astea ca sa pot ramane insarcinata, sa nu am probleme pe timpul sarcinii.Asa ca cel mai bine e sa mergi la un consult si sa zici care e problema ta, mai ales daca vrei sa ai si un bebe.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cefalee sau migrena - primul ajutor
  • Migrena postcoitală
  • Căderea părului
  • Durerea de cap
  • De ce apar durerile de cap (migrenele)?
  • Durerea de cap după somn
  • Lentilele de contact telescopice, o soluție inovatoare pentru afecțiunile oculare
  • Picături oftalmice pentru îmbunătățirea vederii pe timp de noapte
  • MIT: Căderea părului se intensifică iarna
  •