am dereglari in organism dupa anticonceptionale

12-03-2013
marinavasika
Nu este medic/terapeut
marinavasika
Buna! ajutati-ma va rog. am primit anticonceptionale aproape 4 ani si jumatate, la inceput yasmin apoi yaz, cu pauza de o luna kam la fiecare 3-4 luni. akum nu le mai primesc din septembrie, dar ciclul mentrual deatunci a venit de doar 3 ori (pina la anticonceptionale aveam cm de 30 zile, fara intirzieri), de fiecare data faceam multe teste, dar erau negative(nu eram insarcinata). Ultimul ciclu l-am avut la 27 ianuarie si deja e a 45-a zi si el tot nu vine. Ce sa fac ca sa se reguleze/ Noi cu sotul ne dorim mult un bebelus, fapt de ce si am lasat sa le mai administrez si deja incep sa-mi fac griji, numar fiecare zi in calendar si fac f multe teste in asteptare a doua liniute, dar ele totusi nua apar. In general poate sa apara o sarcina atita timp cit cm nu etste regulat/ Am nevoie de sfatul D-voastra, va rog mult!!!!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul