Am facut-o fara prezervativ.. sunt nedumerita

16-06-2010
adela a
Nu este medic/terapeut
adela a
Am 15 ani si am facut-o cu prietenul meu de vreo 2-3 ori. prima data cand am facut-o, am facut-o fara perz si a bagat de mai multe ori pana ce i-am zis ca nu mai vreau.. intr-o zi am facut-o fara prezervativ si a scos-o afara inainte cu 4-5 secunde sa ejaculeze, am luat anticonceptionale (una se ia dupa cateva ore dupa actul sexual si a doua dupa 12 ore).. ar trebuii sa-mi vina in cateva zile ciclul.. ii posibilitatea sa raman insarcinata? sunt mica..si nu am experienta si poate mie frica deageaba.. multumesc:P
26 comentarii
0
18-06-2010, ora 21:30
cranberry
Nu este medic/terapeut
cranberry
Exista intotdeauna posibilitatea sa ramai insarcinata atunci cand exista penetrare. In timpul contactului sexual barbatii elibereaza o secretie transparenta, care contine spermatozoizi (mult mai putini decat in sperma) Asa ca indiferent daca si-a dat drumul afara, exista un risc. Nu te speria, riscul e destul de mic. Fa un test de sarcina si afli sigur. Bafta
0
21-06-2010, ora 22:43
silica
Nu este medic/terapeut
silica
ai lua pastila de a 2a zi... postinor ma gandesc... (sper)... ca cu anticonceptionalele nu faceai nimic daca le luai :D...
insa riscul sa ramai insarcinata e foarte mic daca ati facut asa cum ai spus mai sus :D...
fa un test de sarcina ca sa fi mai linistita ;)
0
25-06-2010, ora 00:53
adela a
Nu este medic/terapeut
adela a
Mi-a venit ciclul in final. Multumesc mult :*
0
11-07-2010, ora 15:40
pitica1
Nu este medic/terapeut
pitica1
am facut sex cu pr meu acum ceva timp fara prezervativ si ultima menstruatie a fost pe 30 mai si de atunci nu mia mai venit
0
13-07-2010, ora 11:12
roxanna_servalcat
Nu este medic/terapeut
roxanna_servalcat
Draga mea Georgiana nu vreau sa te sperii sau sa intrii in panica dar ar fi bine sa vorbesti cu prietenul tau despre sitiatia de fata. Daca nu ai ciclul regulat s-ar putea sa nu fie o problema. Dar dupa calculele mele deja ti-a intarziat alarmant. Cel mai indicat este sa faci un test de sarcina si pe baza rezultatuluim sa iei o decizie impreuna cu prietenul tau si de ce nu sa vorbesti cu parintii tai, cu mama ta de exemplu si atunci veti stii ce este de facut. Multa sanatate!
0
28-07-2010, ora 13:08
denisa ya
Nu este medic/terapeut
denisa ya
Eu nu mai pot d frika.Deci mi-a venit ultima data ciclul pe 9 iulie iar pe 20 si 26 iulie am avut contact sexual cu pr meu, sunt insarcinata oare?Mentionez k a ejaculat in mine..ast rasp urgent
0
30-07-2010, ora 12:45
pitica1
Nu este medic/terapeut
pitica1
am facut test de sarcina si a iesit negativ.am vb si cu pr meu si a zis k nu ar trb sami fac griji k nu a ejaculat in mn si mai ales daca am fc si testul de sarcina.dar nush c sa cred. nu am ciclu regulat si din cate tin eu minte mi sa mai intamplat asa sa numi vina si inca ceva eu nu manac mai deloc toata ziua si beau foarte putina apa.si la 18 ani am doar 40 kg poate fi din cauza asta sa numi vina????
0
30-07-2010, ora 12:54
pitica1
Nu este medic/terapeut
pitica1
buna denisa.nu am eu prea multa experinta k nu miam inceput viata sexuala de prea mult timp dar din cate stiu c am mai citit p net si c am mai vb cu prietenele mele.stiu ca daca a ejaculat in tn e posibil sa fii insarcinata depinde daca erai in perioada fertila.d c nu iei pastila de a 2 a zi???
0
30-07-2010, ora 17:57
denisa ya
Nu este medic/terapeut
denisa ya
Georgiana prob e k nici eu nu stiu prea bn ce mi s-a intamplat, prima data cand am facut-o nu mi-am dat seama k a ejaculat in mine, mi-a zis el dp aia.Deci pe 20 era a 12-a zi dp ciclu, deci sigur incepuse perioada fertila...acum nu stiu...sper sa fie bn.Oricum d cateva zile numai la asta ma gandesc, sunt terminata
0
30-07-2010, ora 18:37
pitica1
Nu este medic/terapeut
pitica1
stai linistitta denisa k si eu tot l asta ma gandesc k daca sunt insarcinata si stiu k nu a ejaculat in mn si am fc si test de sarcina si a iesit negativ dar eu tot ma gandesc.saracul pr meu lam terorizat.tiai facut un test de sarcina??
0
31-07-2010, ora 14:07
denisa ya
Nu este medic/terapeut
denisa ya
Tu mai mult k sigur nu ai nimik dak nu a ejaculat in tn deci poti sta linistita mai ales dak ai facut si test.dupa cate zile d la conceptie l-ai facut?Eu am facut unu ieri si a iesit negativ dar ma gandesc sa nu fie prea devreme pt k am avut 2 contacte chiar cand nu trebuia.
0
31-07-2010, ora 16:22
silica
Nu este medic/terapeut
silica
testul de sarcina il poti face dupa 3 saptamani de la presupusul act sexual in care e posibil sa fi ramas insarcinata... minim 3 saptamani
0
01-08-2010, ora 02:23
denisa ya
Nu este medic/terapeut
denisa ya
pfff...grea mai e asteptarea...parca trec ani
0
01-08-2010, ora 11:36
pitica1
Nu este medic/terapeut
pitica1
eu am fc testu dupa 3 saptamani si caetva zile.si a iesit negativ:d
0
01-08-2010, ora 20:07
denisa ya
Nu este medic/terapeut
denisa ya
pot sa fak test si mai devreme?A
0
01-08-2010, ora 20:11
denisa ya
Nu este medic/terapeut
denisa ya
Am citit pe net k il poti fc si dp 7 zile d la conceptie cel BARZA.Acum nu stiu doar sa il fak sa ma mai lin putin k oricum mai am ap 5 zile pana ar trebui sa imi vina, numai am rabdare.Sanii mi s-au intarit dar nu stiu dak e d la ciclu sau din cauza la sarcina...offf voi ce credeti?Sunt disperata.Stiu k am facut-o fara cap dar asta e..raul nu-l mai pot repara, pana la urma omul din greseli invata
0
01-08-2010, ora 21:00
pitica1
Nu este medic/terapeut
pitica1
poi ast sa vezi daca iti vine.si daca ai un CM regulat si nu esti insarcinata trb sati vina daca nuti vine faci un test de sarcina.incearca sa nu t mai gandesti daca esti insarcinata sau nu.asa faceam si eu.ma gandeam mereu si aveam senzatia k am stari mai naspa.incearca sati ocupi timpu cu alte activitati nu t mai gandi.k poate nu ai nimic:)
0
08-08-2010, ora 00:04
silica
Nu este medic/terapeut
silica
nu mai fiti stresate ca asta poate influenta cilcul si dupa aceea nu mai e regulat.
fiti calme
asta ii zic si eu prietenei mele
Ciclul menstrual poate fi influentat de multi factori: stres, oboseala, schimbarea orelor de somn, alimentatia, sau tratamentele, etc.
dar e important sa fi calma ;)
0
08-08-2010, ora 16:26
pitica1
Nu este medic/terapeut
pitica1
mie mia venit numi mai fc probleme:d
0
10-08-2010, ora 11:30
denisa ya
Nu este medic/terapeut
denisa ya
Deci mi-a venit si mie in sfarsit..sunt atat d fericita..:)
0
10-08-2010, ora 13:05
claudytsa
Nu este medic/terapeut
claudytsa
am si eu o intrebare... perioada dintre menstruatii este de aprox 50 de zile...am fost la medic si mi-a zis ca nu am nimic, ca e o simpla raceala.am luat tratament si degeaba...totul e neschimbat...penultima data cand mi-a venit, dupa 3 zile am facut sex neprotejat...la o perioada au inceput niste dureri insuportabile si stari de somnolenta si greata.mi-am facut test cam la o saptamana si a iesit negativ...acum cand mi-a venit, de obicei ma tinea 5 zile, acum doar 3 si nici alea normal...si s-a intrerupt brusc...e vreo sansa sa fiu insarcinata?
0
10-08-2010, ora 16:16
pitica1
Nu este medic/terapeut
pitica1
denisa tia venit cand trb sati vina sau tia intarziat?
0
10-08-2010, ora 17:41
denisa ya
Nu este medic/terapeut
denisa ya
Mi-a venit pe aceeasi data k si luna trecuta.Ce sa zik am mai primit o sansa..asa sa faceti si voi.Aveti mare grija ce feceti si cu cn k noi avem d suferit la o adika nu ei.Va pupik pe toate kare mi-ati rasp
0
10-08-2010, ora 17:50
denisa ya
Nu este medic/terapeut
denisa ya
Claudytsa stii k din ziua in care iti vine ciclul socotesti maxim 10 zile in care esti protejata..dp aia incep zilele fertile, ziua a 14-a e cea mai periculoasa si tre sa tii cont d ea intotdeauna.Eu nu cred k esti insarcinata, acum depinde si dak a ejaculat in tn k nu ai spus nimik.Testul e cam devreme facut..nu stiu ce sa-ti zik..stai lin sau eventual mai mai mergi la un ginecolog
0
11-08-2010, ora 09:15
claudytsa
Nu este medic/terapeut
claudytsa
da, a ejaculat in mine.iar la ginecolog am zis ca nu ma mai duc...nu a fost deloc placuta ultima experienta cu acesta.o sa mai fac un test.multumesc mult...
0
28-06-2011, ora 19:30
aernest
Nu este medic/terapeut
aernest
mai lasati mai povestile cu spermatozoizii..draga fata ai auzit de test de sarcina in loc sa pui intrebari stupide da fuguta la farmacie si cumparati un test
succes
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •