Am facut sex neprotejat. Ejaculare afara.

02-06-2014
ioana6
Nu este medic/terapeut
ioana6
Vineri(30 Mai), Sambata si Duminica am avut mai multe contacte sexuale neprotejate, ejacularea avand loc afara. Ciclul mi-a venit pe 19 Mai si este 'aproape regulat' de 2-3 luni vine in perioada 17-19 a lunii.
Astfel de contacte am mai avut tot cu aceeasi persoana doar ca atunci a durat cateva secunde apoi si-a pus prezervativul. Astept raspunsuri. Multumesc.
4 comentarii
0
02-06-2014, ora 17:15
forumalina
Nu este medic/terapeut
forumalina
Pe 30 erai in perioada fertila. Insa nu prea ai de ce sa iti faci griji daca partenerul tau stie ce face. Intradevar, sunt sanse sa ramai insarcinata chiar si asa, insa nu ai de ce sa iti faci griji. Noi am facut asta cam in fiecare perioada fertila din luna si nu s-a intamplat nimic. Daca termina in tine, puteai deja sa te gandesti la nume :)) dar asa... poti sta linistita. Kiss.
0
02-06-2014, ora 19:20
ioana6
Nu este medic/terapeut
ioana6
Mi-am calculat si de abia de pe 31 Mai, 1 Iunie eram in perioada fertila dar nu se stie niciodata. Oricum am luat o pilula de a doua zi "escapelle" mai mult pentru cele doua zile mentionate mai sus. Mersi mult pentru atentie. Mai astept raspunsuri.
0
03-06-2014, ora 07:49
forumalina
Nu este medic/terapeut
forumalina
Pe 30, vineri, erai 75% in perioada fertila. Iar spermatozoizii traiesc cateva zile, pana pe 1 inclusiv (perioada ta fertila) si inca o zi-doua dupa. Dar ce iti faci atatea griji daca ai luat si pilula de a doua zi?:)
0
03-06-2014, ora 09:53
ioana6
Nu este medic/terapeut
ioana6
Pentru ca am citit ca ea nu isi face efect 100%:). Si acum sunt prea tanara sa am vreun copil(am 19 ani).
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •