am facut un avort, ceva nu e in regula!help!

26-09-2006
jjulia
Nu este medic/terapeut
jjulia
acum 2 saptamani am facut un avort!medicul zicea ca a decurs normal...mi-am revenit foare repede!in urmatoatele 4-5 zile am avut dureri abdominale groazniceapoi am inceput sa am sangerari, care si acum continua dar...nu sunt normale, nu e ca la ciclu(acum e ceva mai inchis la culoare ca sangele, are si alta consistenta...ceva aproape de scurgeri dar au o culoare spre negru si un miros intepator)Ce nu e in regula?ce pot sa fac?medicul zice sa iau ergomet dar...am tot luat si nu s-a schimbat nimic!deci...ce fac?
1 comentarii
0
27-09-2006, ora 00:00
dr_giullia
Nu este medic/terapeut
dr_giullia
Draga mea, eu nu sunt de specialitate si iti scriu din experienta mea.sangerarea pe care am avut-o, pe mine m-a tinut aproape 2 luni si cred ca s-a datorat anticonceptionalelor pe care le-am luat imediat dupa avort.s-a oprit in urma unor mai multe fiole de ergomed luate mai multe zile la rand.eu dureri nu am avut.nu stiu ce sa-ti zic mai multe...medicul meu mi-a spus la vremea respectiva ca aceasta sangerare se poate mentine pana la prima menstruatie...ai grija de tine si daca mai ai dureri, du-te la medicul tau.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Unele antibiotice ar putea fi asociate cu creșterea riscului de avort
  • Dureri de burtă după avort - ce e normal și ce nu
  •