Am fost diagnosticat cu scabie ! va rog, , , , ,

11-02-2013
fx5200
Nu este medic/terapeut
fx5200
Seara buna ! In urma cu 1 saptamana, imi aparuse pe degete 2-3 bubite, dupa am vazut ca gluma se ingroasa... Au inceput sa apara pe burta, genunchi si cot. In tot acest timp am luat pastilute claritin. Muncesc intr'un mediu toxic si am presupus ca e o enzema nici decum SCABIE. M-am dus la un dermatolog, am primit o reteta cu Bezoat de Benzil MK. M-am luat dupa el si cred ca am facut gresit. Seara imi faceam baie, ma ungeam de la gat in jos, spalam lenjeria de corp si cea de pat la 90 grade etc. Dupa 24 de ore iara baia si iar acelasi lucru timp de 3 zile. Fara nici un rezultat. Dupa acele 3 zile m-am documentat pe forum si am observat ca nu trebuia sa fac baie si ca nu trebuia schimbata lenjeria.Am lua-to de la capat. Iar 3 zile, fara a schimba nimic si fara a-mi face baie. DUpa aceste 3 zile ma simteam ca NOU... Parazitii disparuse, toate bune si frumoase. Dupa ultima aplicare a benzoatului, a inceput sa mi se crape pielea deasupra mainilor, si au inceput sa-mi iasa niste bubite Foarte Foarte mici si insirate una langa alta langa acele taiaturi.Pe picioare am mancarimi puternice, cu cat ma scarpin cu atat imi ies niste umflaturi dar nu se aseamana cu cele ale scabiei. imi trec, iar apar... VA rog ! un raspuns.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.