Am fost diagnosticat cu tulburare de anxietate | Forumul Medical ROmedic

Am fost diagnosticat cu tulburare de anxietate

08-04-2014
ahile
Nu este medic/terapeut
ahile
Am fost diagnosticat cu tulburare de anxietate (ce-i drept mi-a pus 3-4 intrebari si atat)...dar aveam destule simptome..de o saptamana incoace..nici nu mai simt palpitatiile la inima si restu care mai erau..ins chimb am o preisune extraordinar de puternica asupra cutiei craniene, senzatia de cap gol unerori, alteori park mi se strange creierul..sunt aceste stari datorate tulburarii de anxietate?? sau e indicat sa fac un rmn..?se paote produce un atac cerebral?( stiu ca e frica asta poate fi de al anxietate..dar nu cred ca creierul paote sa reziste la asemenea preisune prea mult timp)..Va rog frumos o parere sa stiu cam ce am de facut..banii din pacate sunt limitati
3 comentarii
0
09-04-2014, ora 00:30
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Va recomand un set de investigatii. Incepeti prin a merge la
medicul dumneavoastra de familie.
Acesta va va consulta si apoi va va indruma catre urmatoarele etape
pe care trebuie sa le parcurgeti.
Cu stima:
dr Petre Muresan
0
09-04-2014, ora 00:43
ahile
Nu este medic/terapeut
ahile
Am fost la medicul de familie, mi-am facut analize la snage plus urina..erau 11 in total..au iesit toate bine..iar apoi m-a indrumat la psihoterapeut..am facut doua sedinte..m-am simtit mai bine cateva zile..am zis ca gata am scapat..iar acum a revenit si e mai cumplit c aniciodata de o saptamana..aceasta presiune la cap ma omoara
0
09-04-2014, ora 13:09
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Trebuie sa mergeti din nou la medicul de familie.
Va rog sa-i cereti trimiteri pentru continuarea investigatiilor.
Cu stima:

dr Petre Muresan.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Anxietatea È™i stresul cronic pot creÈ™te riscul dezvoltării tulburărilor psihiatrice
  • DependenÈ›a față de tehnologiile mobile a fost asociată cu depresia È™i anxietatea
  • Anxietatea poate influenÈ›a negativ luarea deciziilor
  • AplicaÈ›ia pentru smartphone care ar putea reduce anxietatea È™i depresia
  • Riscul de anxietate la mame, asociat cu utilizarea intensă a dispozitivelor electronice
  • Tinerii È™i femeile sunt mai predispuÈ™i la anxietate
  •