Am fost la ORL si mi-a spus ca am rinofaringita cronica

05-03-2007
Roxy_roxy
Nu este medic/terapeut
Roxy_roxy
Buna ziua.Am si eu o problema.Am limba iritata, senzatie de arsura, mai mereu limba mea este aspra, si am mici brobonele rosii in partea din fata a limbii.Am fost la ORL si mi-a spus ca am rinofaringita cronica.Am incercat tot felul de medicamente dar fara rezultat.Limba mea este tot asa.Intr-un timp am avut in partea din spate a limbii cateva excrescente.Se poate sa aiba legatura cu senzatia pe care o am acuma?Am facut analize dar au iesit f.bine ASLO si exudat faringian.Daca nu este cipuerca ce poate fi?Poate imi sugerati si un tratament.Va multumesc si sper ca nu veti ocoli mesajul meu.
3 comentarii
0
05-03-2007, ora 00:00
anditof
Identitate neconfirmată
anditof
Incearca Hexoral spray, Septogal si Pinozol.
0
15-03-2007, ora 00:00
u re shadow
Nu este medic/terapeut
u re shadow
buna ziua, am si eu o problema si ma gandesc ca ma puteti ajuta.am 30 de ani si un canin de lapte asta sin cauza faptului ca, caninul nu a crescut cu trebuia sa-l dea afara pe cel de lapte.mi s- a spus ca asta implica o operatie 'tragerea caninului pe canal' asta daca are loc daca nu 2 extractii.am fost la multe cabinete dar nu vrea nimeni sa ma opereze.imi puteti spune un cabinet unde m-as putea duce si ce anume riscuri prezinta operatia/.? va multumesc din suflet
0
06-07-2023, ora 22:54
Larisairina
Nu este medic/terapeut
Larisairina
Ai rezolvat ci limba?Ca ceva de genul am si eu!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: