Am gatul inflamat!!

03-07-2013
RamonAmy
Nu este medic/terapeut
RamonAmy
Buna ziua..va scriu ptk sant disperata Am 24 de ani şi frumez de la 14...tot incerc sa ma las...dar raman cu incercarea doar!!De ceva timp am gatul ımflamat...ma doare doar cand ıl prıvesc şi cand ma gandesc ca aş putea avea cancer ın gat...cred k este pe psıhıc...aşa normal fara sa ma gandesc nu ma supara ft tare durerea sua chıar nu o simt...cum spuneam va scriu ptca sant speriata...nu sant ın Romania sa pot merge la doctor sant ın Turcia..şi aici este f costisitor mai ales ca nu am asigurare medicala...Ce sfat imi dati?Credeti k aş putea avea cancer doar dupa 10 anı de fumat??de un an fumez maı mult adık 20 30 d tıgarı p zı...dar nu mereu...am uitat sa specific faptul ca ın gat de tot ın aproprıerea 'omuletuluı dın gat' sau dedesuptul sau se vad nişte brobonıte roşii umflate cva gen papila gustatıva ımflamata şi am lımba foarte ıncarcata sı cateva crapaturı.tın sa specıfıc k eu am avut maı mereu lımba ıncarcata dar acum mı se pare prea rau...este un galbui culoarea lımbiş mele...VA ROG DÄ°NN SUFLET SA MA AJUTATI CU UN RASPUNS PENTRU CA SANT SPERIATA ŞÄ° SUFAR ŞÄ° DE SPAZMOFILIE ŞÄ° CRED CA AM FACUT ŞÄ° ANXÄ°ETATE!!MULTA SANATATE SI ASTE RASPUNS CAT MAI CURAND.O ZI BUNA VA DORESC TUTUROR!!!
1 comentarii
0
04-07-2013, ora 09:19
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
citeste tot ce am postat aici referitor la faringite, reflux gastric, nod in gat, candidoza, , s, a
o sa intelegi ca toate problemele din gat au legatura cu regimul alimentar si cu problemele gastrice
teama de cancer este o boala separat si se trateaza la psiholog
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Luarea în greutate după renunțarea la fumat
  • 1 din 10 supraviețuitori ai cancerului continuă să fumeze după diagnostic
  • O strategie mai bună pentru campaniile antifumat
  • Fumătorii care consumă prea mult sodiu au risc mai mare de artrită reumatoidă
  • Mă voi îngrășa dacă mă las de fumat?
  • Fumătorii sunt de trei ori mai predispuși la durerile cronice
  • Fumatul deteriorează o parte vitală a creierului
  •