Am halucinatii noaptea

07-07-2018
Sid
Nu este medic/terapeut
Sid
Buna ziua. De ceva timp ma trezesc noaptea si aud voci in camera, cateodata de barbat si cateodata de femeie si imi vorbesc in ureche. Nu inteleg nimic din ce spun si adorm iar repede dupa aceea. Mentionez ca Nu am halucinatii in timpul zilei si nu visez faptul ca aud aceste voci. O data doar s-a intamplat sa ma trezesc si sa vad o umbra de om, dar pe urma iar am adormit. Este vorba despre ceva grav?
3 comentarii
2
07-07-2018, ora 12:20
Psiholog Iosif Szenasi
Psihologie
Psiholog Iosif Szenasi
Bună ziua!

Vă recomand să mergeţi la un consult de specialitate, la un medic psihiatru sau la un psihoterapeut cu competenţe clinice. Doar după un consult la cabinet puteţi primi un răspuns cert.

O zi frumoasă!
2
07-07-2018, ora 12:33
Dr. Diaconu Lavinia
Psihiatrie, Bucuresti
Dr. Diaconu Lavinia
Bună ziua.

Recomand sa mergeți la un medic psihiatru pentru o evaluare completa.
Multa sănătate!
2
07-07-2018, ora 15:51
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Ca și colegii mei vă recomand să mergeți la un psihiatru sau la un psiholog clinician cu experiență pentru o evaluare psihologică. După evaluare veți decide ce faceți mai departe.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Hărți corporale ale halucinațiilor, create de psihologii britanici
  •