am in interiorul testicolului drept o bucata de carne, as vrea sa stiu este ceva canceros...

27-12-2013
cesarion
Nu este medic/terapeut
cesarion
Am si eu o problema, am in interiorul testicolului drept o bucata de carne, as vrea sa stiu este ceva canceros de cativa ani am probleme cu somnul, ma trezesc obosit, nu am energie, am slabit destul de mult si in mai multe perioade ( eu iau antipsihotice si antidepresive pentru schizofrenie si mai ma ingras de la medicamente dar in momentul de fata dar si altadata dupa ce ma ingrasam mai trecea o perioada si slabeam brusc cate 10, 15 chiar 25 kg). V-as ruga daca stitii ceva despre aceste simptome sau despre ceva semanator sa-mi raspundeti cat de delaiat putetii finndca ma ingrijoreaza de curand fiinca in decursul timpului am avut perioade in care nu mam putut adapta la societate (nu am reusit sa merg la facultate si nici sa-mi mentin un loc de munca stabil). Multumesc si sqarbatori fericite tuturor
4 comentarii
0
28-12-2013, ora 14:37
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Buna ziua ! Pentru problemele din sfera genitala va recomand sa va adresati de urgenta unui urolog care va va conduce toate investigatiile necesare pentru un diagnostic exact si apoi un tratament corespunzator. Pentru tulburarile de somn si celelalte din sfera psihica puteti face un tratament homeopat. Pentru aceste tratamente va recomand sa-i scrieti domnului dr Vlaicu Ciprian pe care-l gasiti pe acest site. Cu stima si respect :
dr Petre Muresan
0
28-12-2013, ora 23:03
RaulDuke
Nu este medic/terapeut
RaulDuke
De unde stii despre "bucata de carne din interiorul testicolului" ? a fost palpata de un medic sau alta persoana ? ai simtit-o chiar tu ? ai vreo investigatie facuta, de exemplu vreo ecografie ?
0
27-01-2014, ora 16:33
cesarion
Nu este medic/terapeut
cesarion
AM mers la urolog si... tot nu m-am lamurit, mi-a zis ca carnea crescuta in testicol sunt niste vene care contin vase de sange si mi-a zis ca sunt sanse sa fiu steril, vasele astea s-ar putea indeparta prin operatie.
Problema care nu am inteleso : a spus domnul doctor ca daca operatie de vasectomie este cea de care am nevoie, din cate stiu eu aceasta operatie de vasectomie te lasa fara mostenitori pe vecie, aici nu inteleg de ce a zis ca am nevoie de aceasta operatie, alta problema tot din aceasta categorie ar fi ca am aceste vene din copilarie ( 12 ani aproximativ), as dori un raspuns de la un domn sau doamna doctor e posibil sa fiu deja steril.
M-ai ma pot ajuta cu ceva pe viitor ?
Va multumesc, buna ziua.
0
27-01-2014, ora 23:58
RaulDuke
Nu este medic/terapeut
RaulDuke
din pacate nu este o sectiune prea potrivita pentru aceasta problema (totusi din fericire pentru tine). poate poti incerca pe o sectiune destinata problemelor urologice sau de alt ordin chirurgical, etc.

Discuțiile despre tumori benigne și cancer au fost transferate pe:

Forumul Ghid-Cancer.ro - un proiect ROmedic destinat exclusiv acestui subiect.

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: