Am insomnie

31-08-2012
vaniokmd
Nu este medic/terapeut
vaniokmd
Am 19 ani si de 1 an sufer de insomnie, m-am mutat la oras ca sa invat si din cauza asta mi-am dereglat somnul, adorm foarte greu si ma trezesc in timpul noptii fii nevoit sa adurm din nou, uneori nici nu simt ca am dormit, nu fumez, nu consum cafea, Va rog sa ma ajutati ca am impresia ca traiesc un cosmar
2 comentarii
0
31-08-2012, ora 22:40
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
Te-ai mutat la oras sa inveti, dar cred ca ai niste probleme de suflet...ca sa poti fi ajutat povesteste-le aici si vei primi ceva sfaturi...
0
04-09-2012, ora 18:09
vaniokmd
Nu este medic/terapeut
vaniokmd
nustiu daca m-am exprimat corect...nu din cauza invataturii nu mai pot dormi(defapt nici nu prea rupeam cartea)..nustiu daca are vreo improtanta dar o sa povestesc totul, deci sunt din R. Moldova si am decis sa invat in Romania, clasa a 9-a si a 10-a am facut-o in Vaslui, in a 11-a m-am mutat in Bucuresti sa invat. Chiar de la inceputul clasei a 11-a am inceput sa am probleme cu somnul(locuiam in camera cu inca 3 baieti care se culcau la ora 3-4 dimineata fiindca invatau dupa masa eu invatam de dimineata si eram nevoit sa ma trezesc la 6) am vazut ca incepe sa fie tot mai grav cu somnul si am apelat la medic care mi-a dat niste pastile, le-am urmat dar tot nu ma ajutau.Defapt cand ma culc nu pot adormi din cauza gandurilor, nu le pot opri si incep sa ma enervez, dupa asta ma doare un pic capul, tensiune la cap am.Mi-e frica cand se face noapte cand stiu ca ma voi chinui sa adorm.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Insomnia
  • Insomnia severă ar putea fi cauzată de slăbirea conexiunilor cerebrale
  • Culcatul la ore târzii a fost asociat cu alimentația nesănătoasă și sedentarismul
  • Thim - dispozitivul care te ajută să dormi mai bine, monitorizându-ți somnul
  • Insomnia crește riscul de astm la adulți
  • Calitatea redusă a somnului la copii, asociată cu insomnia mamei
  •