am luat postinor dupa care mi a venit acea menstruatie falsa.. de ce mi-a venit acesta menstruatie? | Forumul Medical ROmedic

am luat postinor dupa care mi a venit acea menstruatie falsa.. de ce mi-a venit acesta menstruatie?

28-06-2008
denisik
Nu este medic/terapeut
denisik
am luat postinor dupa care mi a venit acea menstruatie falsa dp cateva zile.e posibil sa mai fiu insarcinata dc mi a venit acea menstruatie? va intreb deoarece acum de exemplu am stare de greata :( ajuta ti ma va rog multumesc
5 comentarii
0
28-06-2008, ora 00:00
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
Pai la cate zile dupa contact ai luat postinor?
Asa am citit ca scrie in instructiuni, parca, daca timp ce 5 zile nu apare menstruatia falsa, atunci nu exista riscul unei sarcini.
Dar totusi la tine a aparut.
Poate ai luat pastilele prea tarziu dupa contact.
Mai citeste odata instructiunile. Multa sanatate!
0
29-06-2008, ora 00:00
denisik
Nu este medic/terapeut
denisik
poi l am luat cam dupa 11 ore pastilele si ele trb maxim in 24 de ore acum ce sa cred?
0
01-07-2008, ora 00:00
fany26
Nu este medic/terapeut
fany26
eu stiu k postinor trebuie luat in maxim 72 ore prima pastila trebuia luata cat mai repede ca sa isi faca efectul iar a doua la 12 ore dupa prima. faza e ca aceste greturi apar si de la postinor asstea sunt reactii adverse. iar dca ai avut acea falsa menstra eu zic sa nu ti faci griji.asta inseamna ca nu esti insarcinata si ca pastila sia facut efectul.tias recomanda si eu test de sarcina ca sa fii mai sigura.bafta
0
10-07-2008, ora 00:00
electra
Nu este medic/terapeut
electra
http://forum.romedic.ro/prod/oare_pot_fi_insarcinata_daca..._016603.html
cine imi poate raspunde la asa tip de intrebare???
0
24-11-2008, ora 17:26
simona_c
Nu este medic/terapeut
simona_c
buna...am si eu nevoie de ajutorul dumneavoastra...sa spun totul indetaliat ca sa ma intelegeti.pe data de 11 nov mi s'a term menstr, apoi pe 16 am avut un contact neprotejat..iar la 1 ora de la acesta am luat postinor, prima pastila iar dupa 12 ore cea de'a 2a exact cum scrie in prospect.pe 21 mi'a inceput acea sangerare, care nu este abundenta cum ar fi menstruatia...este a3a zi de sangerare...dupa prospect aceasta sangerare ar trebui sa se opreasca, nu?este doar o dereglare sau ar trebui sa imi fac griji...nu stiu ce sa fac...va multumesc anticipat...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: