am luat un drog super blackout si m-am trezit cu depresie

10-03-2010
andrei2222
Nu este medic/terapeut
andrei2222
Vreau si eu sa adresez o intrebare celor ce imi pot da un raspuns util...
Cu cateva zile in urma am luat un drog super blackout care era legal in weedshopuri...dupa ce l-am luat m-am trezit cu o depresie usoara (cu simptome de singuratate, tristete, oboseala, plictiseala) acest lucru poate trece de la sine sau am nevoie de un consult psihologic?

P.S Daca tatal meu are schizofrenie eu daca iau droguri usoare sunt expus mai tare la aceasta boala?
Multumesc anticipat
7 comentarii
0
10-03-2010, ora 22:48
auroramara
Nu este medic/terapeut
auroramara
draga andrei, daca tatal tau are schizofrenie trebuie stiut daca o are de la descendetii lui, adika daca a avut si unul din bunici, at e genetic si indiferent ca iei sau nu droguri poate exista posibilitatea sa iti apara si tie in anumite conditii, iar un consult psihologic iti poate fi util mai ales sa descoperi care a fost adevartul motiv care tea determinat sa incerci drogul...si te scapa si de acea depresie, pupici
0
11-03-2010, ora 16:31
andrei2222
Nu este medic/terapeut
andrei2222
mersi aurora am chiar am sa ma duc la un psiholog
0
28-05-2010, ora 14:00
TLE79
Nu este medic/terapeut
TLE79
Pt ANDREI2222.Bai ca ai tras odata super blackout ce zic ca doar din asta nu ai fi putut sa ai depresie si altele.Problema e ca tu trag deobicei altceva si aia amestecata cu asta a dat rezultatul ala.Crede ca nu se inteleg.Problema nu e doar cu schizofrenia problema e ca aceste droguri "usoare" si faptul ca sunt numite "usoare" pe voi va linisteste sunt de fapt droguri "extrem de tari" care intrec pina la modul inzecit drogurile obisnuite in tarie si mai ales in efecte ataca creierul si acesta dupa o perioada de consum relativ mica 1-2 luni incepe sa dea rateuri si se ajunge la nebunie sau moatre prin atacuri cerebrale asa ca linistestete ca schizofrenia probabil va fi prima pe care o faci.
0
28-05-2010, ora 15:17
TLE79
Nu este medic/terapeut
TLE79
Totusi inteleg ca daca te intrebi ca ar trebui poate sa vazi un doctor pt acea depresie usoara(si vorbesti serios), tu nu consumi de mult aceste droguri, nu le sti efectele si poate ca tocmai acea depresie unsoara sa fie salvarea ta.Sfatul meu e sa nu astepti raspunsul altora si sa realizezi ca doar faptul ca ti-ai pus intrebarea de doctor sa-ti fie raspuns si sa nu mai stai sa te intrebi daca ar trebui ci sa o faci.Daca ajungi la un doctor specializat pe droguri o sa te faca sa intelegi ca nu sunt bune si renunti.Si totusi eu nu-ti inteleg intrebarea.Eu ti-am raspuns la ce am crezut eu ca-i vrut sa intrebi.Deci ce vrei sa spui tu defapt?Tu zici ca-i consumat cu citeva zile in urma, zici c-ai avut o mica depresie cind te-ai trezit dar tu nu sti daca trece singura(nu a trecut dupa citeva zile?) sau ca dupa citeva zile trecuse si sfatul care-l doresti tu era in legatura cu faptul ca ai sau nu nevoie de doctor.Nu prea inteleg si cred ca deja ai vazut ca ma gindesc la toate variantele sa nu spun ca prostul ca nu inteleg si totusi sa-mi dau seama mai tirziu dupa ce mesajul e trimis ca daca faceam un mic efort(de gindire) intelegeam.Atunci o sa stau tot timpul cu gindul(stiu ca nu e asa, probabilitatea este de 0, 01) ca ceilalti au inteles si fara vreun efort si eu sunt mai incet la minte si m-am facut de ris.Acest lucru NU SE POATE si spun sigur pt ca am stat sa gindesc mai mult de 15 min doar sa ma hotarasc daca sa scriu sau nu faptul ca eu nu inteleg ce vrei(daca nu faci misto).Credetima ca pt a formula corect, a spunte toate posibilitatile, ai face pe cei ce vor citi sa inteleaga ce spun, de ce etc am asta mult mai mult.Daca ati citit si daca cititi mesajele mele o sa vedeti ca spun ca NU SUPOR PROSTIA(e prin multe mesaje) DAR SA TE SI "LAUZI" CU EA MA ADUCE LA EXASPERARE!Acum ar fi fost culmea cind am vreut sa pun problema asa cum altii nu sau gindit(n-au vrut, n-au timp etc)sa spun prostii mai mari decit mine.Nu spun ca mesajele mele perfecte dar pt ca n-am vrut sa scriu pe forum(am spus de ce) pt ca eu spre deosebire de altii care spun ca s-au lasat dupa 2 saptamini, o luna eu dupa 6 ani(fara o luna)de abstinenta inca nu pot sa spun ca M-AM LASAT.Deja am vb prea mult adica am spus prea multe in mesajul asta(nu sterg) pt ca nu-mi e rusine cu ce am facut sau fac(altii doar viseaza sa faca) dar de niste propozitii in care am spus si eu ca si voi ce gindesc.Eu am spus multe(ar mai fi) si mi-am spus oful asta ca si voi de fapt dar DIFERENTA DINTRE NOI E CA EU N-AM VB DE DROGURI.!!!Si am spus ca sunt pers pe forum care ma cunosc foarte bine si care pot spune daca spun sau nu adevarul si ii rog sa spuna cind mint.MULTUMESC!!!
0
28-05-2010, ora 15:21
TLE79
Nu este medic/terapeut
TLE79
Si acum o sa scriu ce cred ca o sa spuneti de mine si de ce am scris dar in alta parte.Daca va intereseza CAUTATI.O sa intelegeti ca stiam ce o sa spuneti de mine sau mesajele mele si tot am scris.
0
08-03-2011, ora 18:09
mihaita burger
Nu este medic/terapeut
mihaita burger
cu niste k ma ajuta cnv????
0
10-04-2011, ora 12:07
cipu2007
Nu este medic/terapeut
cipu2007
poate intri si mai scrii pe site in momentul in care ai nevoie de ajutor.caci o sa vina desigur!!!!baga-ti mintile in cap si lasa-le dracului de droguri ca nu aduc nimic bun!!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.