am mare nevoie de o lamurire...va rog!! | Forumul Medical ROmedic

am mare nevoie de o lamurire...va rog!!

22-09-2008
ramona b
Nu este medic/terapeut
ramona b
acum 2 saptamani m-am operat, mi-au fost extrase k sa zic asa, 2 alunite prin operatie cu bisturiul.specific k nu mi s-au facut analize inainte, lucru care ma si ingrijoreaza. am fost la dermatolog si de acolo trimisa la chirurgie unde am fost operata. nelamurirea mea este daca trebuia sa mi se faca analize inainte si daca pot aparea complicatii...mie foarte teama...va rog sa ma ajutati cu un raspuns. multumesc
7 comentarii
0
22-09-2008, ora 00:00
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
depinde de forma alunitelor, dermatologii stiu mai bine, dar din cate am auzit eu, mai inainte se face o analiza a alunitei si in urma rezultatului se efectueaza sau nu o operatie!!ar fi trebuit sa mai asteptati si sa nu va operai asa repede, plus ca daca erau cancerigene ar fi trebuit scoase cu laserul pt ca era mai sigur.mai interesati-va si urmariti evolutia alunitelor de pe piele!!multa sanatate
0
22-09-2008, ora 00:00
ramona b
Nu este medic/terapeut
ramona b
am inteles sa urmaresc evolutia alunitelor, adica ce s-ar putea intampla?? am uitat sa spun k au fost trimise la biopsie si ma voi interesa de rezultat.. acolo se va vedea dak pot aparea complicatii sau daca ceva e in neregula??..multumesc frumos
0
23-09-2008, ora 00:00
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
da sigur ca in urma biopsiei vei sti sigur daca era ceva grav sau nu!!pai vezi daca mai cresc in locul respectiv alunitele si daca mai ai si in alte parti alunite, chiar daca sunt mici urmareste evolutia lor, in sensul ca se pot schimba la culoare, daca devin mai inchise spre negru si daca se maresc, dar nici asta nu este un motiv foarte mare de ingrijorare dar e bine sa fii mai atenta!!si nu te expune la soare iar la solar in nici un caz!!numai bine
0
23-09-2008, ora 00:00
ramona b
Nu este medic/terapeut
ramona b
multumesc mult jaquelinne pt lamurire...numai bine
1
24-09-2008, ora 00:00
Doinita
Nu este medic/terapeut
Doinita
buna sunt noua pe aici asi dori foarte mult sa ma ajutati sunt cu sotul meu de 3 ani insa am o problema nu simt nimik cand fac sex cu el nu-mi place deloc nu ma excita nu stiuy de ce dar eu il iubesc dar nu-mi pl sa fac sex oare nu ne potribim la pat va rog ajutati-ma am doar 20 ani nu stiu ce sa fac
0
24-09-2008, ora 00:00
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
doinita, nu trebuie neaparat sa fii tu de vina!!sexul asta este destul de complicat si daca nu stim cum sa procedam...ce sa zic...aveti preludiu?sotul tau este tandru cu tine?da-mi mai multe detalii!!
0
24-09-2008, ora 00:00
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
cu multa placere ramona ;)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • AluniÈ›ele
  • Melanomul se dezvoltă mai degrabă din aluniÈ›e noi, decât din cele existente deja
  • AluniÈ›ele È™i petele maronii pot fi înlăturate în siguranță?
  • Legătura dintre numărul de aluniÈ›e È™i cancerul de piele
  • Mit: dacă rupi o aluniță faci cancer - adevărat sau fals?
  • Nev congenital (aluniță din naÈ™tere) de mari dimensiuni - ce trebuie făcut
  • AluniÈ›e cu risc - când e indicat să mergem la dermatolog
  •