Am nascut acum 4 luni... Sa fie o noua sarcina? | Forumul Medical ROmedic

Am nascut acum 4 luni... Sa fie o noua sarcina?

30-12-2010
alina23mai
Nu este medic/terapeut
alina23mai
Buna ziua! Cine poate sa ma ajute cu un raspuns, va rog?... Peste o saptamana se vor implini 4 luni de cand am nascut un baietel, si tare imi este frica sa nu fiu din nou insarcinata, pentru ca am cam aceleasi simptome ca la sarcina pe care am avut-o, doar ca acum am si greturi toata ziua. in cazul in care sunt insarcinata, exista vreun risc pentru fat? Va suporta uterul meu o sarcina atat de repede? Astept cu nerabdare un raspuns.Va multumesc!
6 comentarii
0
30-12-2010, ora 18:30
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Fa-ti un test de sarcina, de preferabil cu prima urina de dimineata. E ieftin la farmacie si poti afla pana ajungi la ginecolog pentru a sti sigur. Daca esti gravida, nu-ti face probleme, cunosc femei care au ramas gravide si la 6 saptamani dupa nastere si au avut o sarcina normala. Consulta-te cu ginecologul dupa sarbatori. Numai Bine!
0
02-01-2011, ora 14:03
alina23mai
Nu este medic/terapeut
alina23mai
Multumesc foarte mult pentru incurajare si raspuns. Cred ca maine voi face testul. Pana atunci stau ca pe ace. Sanatate!
0
03-01-2011, ora 01:15
myregeo
Nu este medic/terapeut
myregeo
buna ziua, mi-ati raspuns si mie la o intrebare dar totusi as vrea sa vb cu dvs mai multe despre bai sarate pt a ramane insarcinata, imi puteti da id-ul de mess?
0
03-01-2011, ora 01:25
denisa_andreea
Nu este medic/terapeut
denisa_andreea
poate cineva sa imi esplice si mie ce se intimpla daca ai mai putine celule albe? va rog di suflet
0
03-01-2011, ora 10:16
alina23mai
Nu este medic/terapeut
alina23mai
Buna myregeo! Daca te pot ajuta cu ceva, si mi-ar face mare placere, poti sa-mi scrii -*



(*modificat de administrator)
0
04-01-2011, ora 16:02
denisa_andreea
Nu este medic/terapeut
denisa_andreea
BUNA ZIUA IMI SPUNETI SI MIE CE SE INTAMPLA DACA AI MAI PUTINE GLOBULE ALBE DECAT ROSII VA ROG DIN SUFLET.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sunt însărcinată?
  • Am rămas însarcinată, deÈ™i m-am protejat - unde am greÈ™it (greÈ™eli frecvente ale contracepÈ›iei)
  • DiferenÈ›a între sarcină È™i sindromul premenstrual
  •