Am nevoie de ajutor! disconfort la piciorul stang din bazin

07-12-2017
Mihaitzu
Nu este medic/terapeut
Mihaitzu
Buna seara, numele meu este Mihai, am 24 de ani, 182 cm, 95 de kg, duc o viata sedentara din cauza job-ului iar de cateva luni ma confrunt cu un disconfort la piciorul stang din bazin. Mentionez faptul ca piciorul in "troscane, trosneste" din partea stanga a bazinului iar cateodata intampin probleme de sprijin pe picior.
Mai mentionez faptul ca tot de cateva luni fac miscare pe o bicicleta eliptica, aproximativ 30 de minute pe zi.

In urma RMN-ului, acestea au fost rezultatele:
Reducerea inaltimii spatiului articular coxo-femural predominant in compartimentul supero-extern ce asociaza fin lizereu oseosclerotic subcondral la nivelul versantului acetabular si o microgeonda de partea stanga.
Fina lama lichidiana intra-articulara coxo-femurala bilaterala.
Epifize femurale cu sfericitate pastrata si sctructura omogena
Plaja policiclica de 8x5 mm in izosemnal T2, T1 hipersemnal inelar PDFS, hipersemnal heterogen T2FS, nespecifica vizibila la nivel modular subcortical anterior metafizico-diafizar femural stang.
Fara anomalii musculo-tendinoase vizibile IRM.
Leziune chistica polilobulata juxtacentimetrica situata subcutanat ferier superior stang.

Mentionez ca am programare la doctor luni, dar parca nu mai am rabdare.
Daca ma poate ajuta cineva care are idee daca e ceva grav, v-as fi recunoscator.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.