Am nevoie de ajutor. Problema penis.

15-01-2012
Timid
Nu este medic/terapeut
Timid
Buna ziua/seara. Sunt baiat, am 16 ani si am o problema cu penisul. Cand este fleasca /moale il pot decalota fara probleme, iar cand este in erectie pot doar pana la jumatatea 'capului'. Chestia asta ma sperie pt ca evident inaintea unui contact sexual din cauza pipaiturilor etc, va fi in erectie. Cand sa pun prezervativul ce sa fac, prezervativul se pune pe penisul decalotat calumea. Este vorba de fimoza? Sau trebuie sa mai incerc eu treptat sa decalotez o perioada de timp. VA rog raspuns detaliat :|
3 comentarii
0
14-04-2014, ora 06:32
florintimid
Nu este medic/terapeut
florintimid
am o intrebare in vedere cu decalotarea trebe sa am trimitere de la medic? si cand imi face anestezia trebe neaparat unul din parintii? ca mi-e rusine la le zic de problema pe care o am ca nu mi se decaloteaza penisul... :( am un preten foarte bun el e singurl care stie de problema mea daca imi face anestezie nu pot veni cu un preten bun sau e obligatoriu sa vina unul din parinti?
0
14-04-2014, ora 06:40
florintimid
Nu este medic/terapeut
florintimid
am o intrebare in vedere cu decalotarea trebe sa am trimitere de la medic? si cand imi face anestezia trebe neaparat unul din parintii? ca mi-e rusine la le zic de problema pe care o am ca nu mi se decaloteaza penisul... :( am un preten foarte bun el e singurl care stie de problema mea daca imi face anestezie nu pot veni cu un preten bun sau e obligatoriu sa vina unul din parinti?
0
15-04-2014, ora 07:36
Psiholog Stefan Liviu
Psihologie, Ploieşti
Psiholog Stefan Liviu
Draga Florin, nu esti si nici nu vei primul baiat care se confrunta cu aceasta problema. In primul rand trebuie sa stii ca daca nu ai implinit inca varsta de 18 ani, esti considerat minor si pentru aceasta nici o interventie medicala nu se poate face consimtamantul parintilor. Iar daca este necesar sa faci o interventie chirurgicala, acest lucru ti-l poate spune un medic din specialitatea chirurgie. Sa stii ca prietenul la care faci referire te poate sustine, si poate fi alaturi de tine nu numai inainte de interventie ci si dupa. Referitor la documentele necesare pentru spitalizare, la anestezie, tot chirurgul o sa-ti explice mai multe.
Fii barbat,
Psiholog Liviu Stefan
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  •