Am nevoie de ajutor! Sunt insarcinata?

23-03-2016
ale2
Nu este medic/terapeut
ale2
Am 18 ani si in urma cu 10 zile am avut primul meu contact sexual protejat. Doar ca prietenul meu a schimbat 2 prezervative, fara a se sterge. Tin sa mentionez ca am un ciclu neregulat iar ultima data a fost luna aceasta pe 2 si mai inainte pe 6. Este posibila o sarcina??? vreau sa mai mentionez ca am dureri de sani, de atunci. Va rog, am nevoie de sfatul dumneavoastra! Imi e foarte teama!
4 comentarii
0
23-03-2016, ora 23:12
cris_89
Nu este medic/terapeut
cris_89
Chiar nu inteleg de ce a trebuit sa schimbe 2 prezervative avand in vedere ca tu erai la primul act, dar in fine...

Acele dureri de sani nu sunt neaparat simptomul unei sarcini, mai multe fete au dureri de sani, de ovare sau li se deregleaza ciclul dupa dezvirginare. Eu nu cred ca ai ramas insarcinata, dar te sfatuiesc sa cumperi un test de sarcina ca sa scapi de indoieli si de stres.
0
24-03-2016, ora 13:54
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Un test de sarcina poate sa nu fie relevant in situatia unui dezechilibru hormonal. Este important sa vedeti care este cauza CM neregulat, caci aceasta va duce din nou si din nou la aceleasi probleme: teama, stres etc. Pe de alta parte, nu veti sti cand va exista cu adevarat o sarcina. Va recomand control ginecologic si analize specifice.
0
13-03-2017, ora 12:09
georgyka25
Nu este medic/terapeut
georgyka25
Buna ziua, am nevoie de un raspuns din partea dumneavoastra! Am avut menstruatia pe data de 14 februarie, iar pe 6 martie am avut contact sexual cu sotul meu. Este posibil sa fiu insarcinata? Menstruatia aparea la 25 de zile in fiecare luna, mai putin acum! Astept un rapuns din partea dumneavoastra! Multumesc!
0
13-03-2017, ora 14:19
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Buna ziua, solutia cea mai simpla este un test de sarcina, pe care va recomand sa-l faceti.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •