am nevoie de cel mai bun pe ulcere si helicobacter din buc

30-11-2013
micutulombolnavicios
Nu este medic/terapeut
micutulombolnavicios
Salut prieteni,
De aproximativ 11 luni am o problema cu stomacelul. Depistat cu helicobacteria in sange si in testu la respiratie. Am facut 2 scheme de tratament de care nu sunt sigur ca au fost bune. O alta doctorita care se comporta precum o bucatareasa ( sau soferita de taxi ) mi-a facut un test cu bariu (Obs1:endoscopul era stricat)(Obs2:poate nu a fost vazut totul la bariu oi avea mai multe gauri) din care mi-a iesit o nisa la duoden si mi-a dat diagnostic ULCER DUODENAL ACTIV.Iau controloc ( 2 pe zi*40MG ) din primavara si tot am probleme cred ca nu a trecut nici heliobacteria, fireste ca tin regim, nu fumez, nu beau.
Intrucat to nu ma simt bine ( am dureri stomacale in toate directiile ) si nu pot sa iau controloc toata viata si sa traiesc cu ulcer si heliobacterii am nevoie de un sfat :
MA INTERESEAZA CEL MAI BUN DINTRE CEI MAI BUNI MEDICI DIN BUCURESTI CARE SE OCUPA CU ULCERE SI HELIOBACTERII SI STOMACE :d CARE SA IMI FACA ANALIZE DE ULTIMA GENERATIE(FOLOSIND CELE MAI AVANSATE SI UTILE TEHNOLOGII) SI SA IMI DEA TRATAMENT DE ULTIMA GENERATIE ( DIN ACELA DE CARE IA SI GEORGE BUSH SI OBAMA SI PUTIN, INTELEGETI VOI... ) ca sa fiu fresh sa pot sa ies si eu seara cu lumea la o bere sa ma fac clei :)
Multumesc prieteni !
4 comentarii
0
01-12-2013, ora 20:02
Ionyssa
Nu este medic/terapeut
Ionyssa
Fusesi super tare cu "sa ies sa ma fac clei" :)). Toata lumea are Helicobacter pylori, chiar si eu :) Si sa stii ca "beutura" nu e buna la stomacelul bolnavior. Nu stiu sa-ti zic acu' un nume de megadoctor in stomace dar ma interesez la munca si iti transmit. Intre timp, mai cauta si dumneata pe net, poate te lumineaza altcineva mai bine decat mine.
0
01-12-2013, ora 22:31
micutulombolnavicios
Nu este medic/terapeut
micutulombolnavicios
Ms :)
0
04-12-2013, ora 20:42
micutulombolnavicios
Nu este medic/terapeut
micutulombolnavicios
Salut, mi-a trimis cineva mesaj privat ? ca nu stiu unde este rubriga corespunzatoare mesajelor private, am fost notificat pe mail ca am primit mesaj privat insa nu stiu unde sa o accesez? Multumesc forumistilor :)! A, apropo ce stiti de domnul doctor pe nume Mircea Diculescu, am vazut pe net doi care mi se pare foarte buni , Mircea Diculescu si Alexandru Oproiu, pe care l-ati recomanda ?Care dintre ei pot sa IMI FACA ANALIZE DE ULTIMA GENERATIE(FOLOSIND CELE MAI AVANSATE SI UTILE TEHNOLOGII) SI SA IMI DEA TRATAMENT DE ULTIMA GENERATIE ( DIN ACELA DE CARE IA SI GEORGE BUSH SI OBAMA SI PUTIN, INTELEGETI VOI... ) ca sa fiu fresh sa pot sa ies si eu seara cu lumea la o bere sa ma fac clei :).
Pe cine stiti asa care e super bun ? Apropo pe domnul Base cine il trateaza daca are ulcer?
0
05-12-2013, ora 20:08
Ionyssa
Nu este medic/terapeut
Ionyssa
N-am aflat nimic concret, pune mana si suna-i pe domnii doctori pe care-i gasisi pe net, du-te sa te vada si poate te lecuiesti. Da, ti-am trimis eu :) Cu id-ul.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.