am nevoie de parerea unui medic!!!

22-01-2008
andrea_me
Nu este medic/terapeut
andrea_me
Am avut menstruatie luna aceasta in 5...am fost la un control ginecologic si in urma consultatiei medicul mi-a spus ca am anexita acuta si trebuie sa iau ciprolen500. am luat si dupa a 5-a tableta am avut reactii adverse pronuntate...greata, ameteli, varsaturi. Acum, in 22 am inceput sa am din nou menstruatie...mentionez ca normal trebuia sa am abia in 03.02. Isi poate da cineva cu parerea va rog? Multumesc
2 comentarii
0
22-01-2008, ora 00:00
ralukovici
Nu este medic/terapeut
ralukovici
hello, eu sunt raluca.Parerea mea este ca trebuie sa-ti faci mai intai o ecografie pelvina.S-ar putea sa ai un chist ovarian.Du-te din nou la ginecolog si spune-i de reactiile adverse la ciprofloxacin.Dc rc adverse erau moderate ar fi fost bine sa termini cipro.Multa sanatate!
0
24-01-2008, ora 00:00
andrea_me
Nu este medic/terapeut
andrea_me
pai dupa 5 pastile am vomat, greturi, ameteli.ma gandeam sa le schimb cu nolicin.nu ma speria cu chist ovarian.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Răceala la ovare
  •